Tauron 1. Liga: Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy LUK Politechniki Lublin

LUK Politechnika – Mickiewicz 3:0.

W spotkaniu 1. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarze LUK Politechniki Lublin pewnie wygrali z Mickiewiczem Kluczbork 3:0. Gospodarze byli faworytami tego starcia, są również zaliczani do grona kandydatów do walki o grę w PlusLidze.

LUK Politechnika to jeden z głównych kandydatów do czołowych miejsc Tauron 1. Ligi. Siatkarze z Lublina potwierdzili swe aspiracje już w pierwszym secie obecnego sezonu, bez większych problemów rozbijając rywali. Kluczowa była seria ośmiu wygranych akcji od stanu 6:3 do 14:3 przy zagrywkach Wojciecha Sobali. Gospodarze wygrali 25:15, dominując w bloku (5–0) i polu zagrywki (4–0).

W drugiej odsłonie oglądaliśmy bardziej wyrównaną walkę obu ekip. Lublinianie rozpoczęli ją od falstartu (1:5), ale szybko odrobili straty (7:7). Uzyskali przewagę, jednak siatkarze Mickiewicza do samego końca byli w grze o zwycięstwo (23:21). W kluczowych akcjach popełnili jednak błędy i set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:22.

Set numer trzy efektownie rozpoczęli siatkarze LUK Politechniki (6:1). Goście próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale lublinianie byli skuteczniejsi w ofensywie i znów dobrze prezentowali się w polu zagrywki, w czym brylował Konrad Stajer. W końcówce kontrolowali sytuację, a przestrzelony atak rywali ustalił wynik seta na 25:18 i zakończył to spotkanie.

Najwięcej punktów: Jakub Peszko (13), Szymon Romać (13), Konrad Stajer (13), Wojciech Sobala (9) – LUK Politechnika; Łukasz Owczarz (9) – Mickiewicz. W statystykach meczu wyraźnie widać dominację gospodarzy w polu serwisowym (9–2, 4 asy Stajer). MVP: Konrad Stajer.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki również nie brakowało emocji. Krispol Września pokonał beniaminka z Białegostoku dopiero po pięciosetowej walce. Lechia Tomaszów Mazowiecki niespodziewanie uległa ekipie Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (14:16 w tie-breaku). Beniaminek ze Świdnika w trzech setach ograł na wyjeździe MCKiS Jaworzno. Trzeci beniaminek – Olimpia Sulęcin – ograł ZAKSĘ Strzelce Opolskie; po porażce w pierwszej partii, pewnie wygrał w trzech kolejnych. Siatkarze spadkowicza z PlusLigi BKS Visły Bydgoszcz w tej kolejce pauzowali. Mecz BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce zostanie rozegrany 7 października.

Wyniki 1. kolejki Tauron 1. Ligi siatkarzy:

2020-09-22: eWinner Gwardia Wrocław – AZS AGH Kraków 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:15)
2020-09-23: Krispol Września – BAS Białsytok 3:2 (25:15, 19:29, 17:25, 25:22, 15:7)
2020-09-23: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (15:25, 25:19, 25:13, 22:25, 14:16)
2020-09-23: MCKiS Jaworzno – Polski Cukier MKS Avia Świdnik 0:3 (17:25, 12:25, 24:26)
2020-09-23: Olimpia Sulęcin – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:1 (18:25, 25:22, 25:18, 25:20)
2020-09-23: LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)
2020-10-07: BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce.