Damian Janikowski: Początkowo miałem walczyć z innym zawodnikiem

Sporty walki
Damian Janikowski: Początkowo miałem walczyć z innym zawodnikiem
Fot. Polsat Sport
Damian Janikowski zawalczy na KSW 55.

- Przeciwnik się zmienił. Mój pierwotny rywal się rozmyślił, zadzwonił do federacji i powiedział, że nie jest gotowy - powiedział Damian Janikowski (4-3, 3 KO, 1 SUB) w programie "Koloseum". Ostatecznie na gali KSW 55 zmierzy się z Andreasem Gustafssonem (6-0, 3 KO, 2 SUB).

Brązowy medalista olimpijski z Londynu nie zdradził nazwiska zawodnika, który pierwotnie miał być jego przeciwnikiem. Janikowski wyjawił tylko, że chodzi o zawodnika z Niemiec. Do walki z zawodnikiem WCA Fight Team przymierzany był również Jason Radcliffe (16-7, 10 KO, 4 SUB), który na KSW 50 pokonał Antoniego Chmielewskiego. 

 

- Była też mowa, że jeśli ten pierwszy zawodnik wypadnie, to moim rywalem miał być Radcliffe, ale to też nie wypaliło - mówił Janikowski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz po "face to face" z Reyesem: Nie ma między nami złej krwi, jest to element pewnej gry

 

Goszczący w studiu Tomasz Marciniak stwierdził, że zestawienie Janikowski - Gustafsson jest bardzo interesujące. Ekspert Polsatu Sport zwrócił uwagę na podobne style bazowe obu zawodników.

 

- Bardzo ciekawe zestawienie. To jest zawodnik walczący bardzo podobnie do Damiana. Szuka sposobów, żeby skrócić dystans i wejść w klincz i wykorzystać zapasy -  tłumaczył. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie