EBL: Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP
Kto będzie się cieszyć z pierwszego w sezonie zwycięstwa? Przekonamy się w czwartek wieczorem

Enea Astoria Bydgoszcz i MKS Dąbrowa Górnicza zagrają w czwartek o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi. Bydgoszczanie przegrali już cztery razy, ich goście rozegrali trzy spotkania, ale też uznawali wyższość rywali. Tym razem jedna z drużyn będzie się cieszyć z sukcesu i być może rozpocznie marsz w górę tabeli. Transmisja meczu Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

Zespół prowadzony przez trenera Artura Gronka nie odniósł zwycięstwa w czterech spotkaniach, ale trzeba podkreślić, że aż trzykrotnie były to wyjazdy - do Wrocławia, Gliwic i Warszawy. Bydgoszczanie nie poradzili sobie także w starciu z Kingiem Szczecin u siebie. MKS dotychczas grał tylko w halach przeciwnika - musiał uznać wyższość Kinga, Legii oraz HydroTrucka. Zespół z Dąbrowy Górniczej przeżywa jednak głębszy kryzys - po raz ostatni wygrał w Energa Basket Lidze w… listopadzie 2019 roku! Co ciekawe, było to w starciu z Enea Astorią.

 

Obie ekipy mają też problemy spowodowane kontuzjami. W zespole z Bydgoszczy nie grali ostatnio Markus Loncar i Dorian Szyttenholm, natomiast w drużynie z Dąbrowy Górniczej brakowało Andy’ego Mazurczaka, Piotra Wieczorka i Mikołaja Ratajczaka. To wszystko ma oczywiście wpływ na grę zespołów. W szczególności MKS traci na braku rozgrywających, którzy mogliby skupić się na organizacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czwarta wygrana Legii Warszawa, Polski Cukier Toruń w kłopotach

 

Prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem ekipy trenera Alessandro Magro jest Sacha Killeya-Jones. Podkoszowy imponuje dobrym wyszkoleniem technicznym, które z kolei pozwala mu na efektywne manewry, a także efektowne bloki. To zawodnik trudny do powstrzymania, więc sporo pracy czeka na Łukasza Frąckiewicza i Tomislava Gabricia. Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja niezwykle ofensywnie nastawionych Coreya Sandersa i Lee Moore’a. Ciekawe też, czy goście znajdą sposób na zatrzymanie będącego ostatnio w dobrej formie Jakuba Nizioła.

 

- Spotkają się dwie drużyny, które nie zaznały jeszcze zwycięstwa w tym sezonie, więc można powiedzieć, że jest to mecz za 4 punkty. Jest to mecz telewizyjny, więc myślę, że obydwie drużyny będą odczuwały jakiś dodatkowy dreszczyk z tym związany. Pracowaliśmy nad błędami, które popełniliśmy w tym ostatnim spotkaniu. Mam nadzieję, że zostały one wyeliminowane i uda się to odnotować w najbliższym meczu z Astorią - powiedział Robert Skibniewski, asystent trenera w MKS.

 

Transmisja meczu Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza w Polsacie Sport Extra od godziny 17:30.

PLK, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie