EBL: Wysoka wygrana Trefla nad Polpharmą

Trefl Sopot odniósł przekonujące zwycięstwo.

Trefl Sopot pokonał Polpharmę Starogard Gdański aż 110:76 w czwartkowym meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale odpowiedni rytm szybciej odnaleźli gospodarze. Po serii 10:0, za którą trzeba pochwalić Pawła Leończyka i Karola Gruszeckiego, to oni mieli zdecydowaną przewagę. Starali się na to odpowiadać James Washington i Sam Miller, ale dzięki trójce Dariousa Motena po 10 minutach było 29:16 dla Trefla. W drugiej kwarcie Polpharma po rzutach Stevena Haneya i Trevona Allena zbliżała się na dziewięć punktów, chociaż to sopocianie mieli zdecydowaną inicjatywę w ataku. Akcja T.J. Hawsa dawała nawet 21 punktów przewagi ekipie trenera Marcina Stefańskiego. Trójka Łukasza Kolendy w ostatniej sekundzie ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 54:33.

Trzecia kwarta bardzo długo była zdecydowanie bardziej wyrównana, chociaż oznaczało to jednocześnie, że zespół trenera Marka Łukomskiego nie odrabiał strat. Później ważne rzuty zaczął trafiać Darious Moten, a Trefl jeszcze bardziej uciekał. Po 30 minutach było już 83:57, a Polpharma nie miała pomysłu na lepszą defensywę. Ostatnią część meczu ekipa z Sopotu rozpoczęła od serii 17:0 i po trójce Witalija Kowalenki miała już 100 punktów na koncie! Trener Stefański zaczął dawać szansę rezerwowym, którzy nieźle wykorzystali swoje minuty. Trefl zwyciężył ostatecznie aż 110:76.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dominik Olejniczak z 17 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. 16 punktów i 8 asyst dla Polpharmy zdobył James Washington.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gd. 110:76 (29:16, 25:17, 29:24, 27:19).

Punkty:

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 17, Paweł Leończyk 16, Darious Moten 14, Tyson Jay Haws 13, Michał Kolenda 12, Łukasz Kolenda 11, Martynas Paliukenas 8, Witalij Kowalenko 7, Karol Gruszecki 6, Sebastian Rompa 6, Patryk Pułkotycki 0, Daniel Ziółkowski 0.

Polpharma Starogard Gd.: James Washington 16, Steven Haney 12, Trevon Allen 12, Samuel Miller 11, Sebastian Walda 10, Peter Olisemeka 7, Sebastian Kowalczyk 5, Mateusz Itrich 2, Radosław Chorab 1, Grzegorz Surmacz 0, Krystian Reszka 0, Szymon Urbański 0.

Trefl jest pierwszą drużyną, która w tym sezonie zdobyła ponad 100 punktów w meczu ekstraklasy.