Kwalifikacje Ligi Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Wracają siatkarskie emocje związane z rozgrywkami Ligi Mistrzów! Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają z Draisma Dynamo Apeldoorn o zwycięstwo w turnieju 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Faworytem starcia są jastrzębianie, ale drużyna z Apeldoorn pokazała już swoje aspiracje wysoko pokonując w grupie Stroitiel Mińsk. Relacja i wynik meczu Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn od 18:00 na Polsatsport.pl.

Draisma Dynamo Apeldoorn przystępuje do czwartkowego spotkania z dużą pewnością siebie. Zespół z Holandii wygrał w szybkich trzech setach do 23, 16 i 18 z Stroitielem Mińsk, a duża w tym zasługa Sjoerda Hoogendoorna, zdobywcy 11 punktów w meczu z Białorusinami. Holenderski atakujący powrócił do Apeldoornu po dwóch latach w jednym z najlepszych klubów Europy - Sir Safety Perugia, gdzie był zastępcą Aleksandara Atanasijevicia. Co ciekawe siatkówka nie jest jedyną pasją Hoogendoorna, który podczas swojego pierwszego pobytu w Dynamie Apeldoorn otrzymał tytuł licencjata na studiach medycznych. Wiedza z zakresu medycyny może być pomocna w karierze sportowca, ale w czwartek zadecydują jedynie siatkarskie umiejętności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Ślepsku Malow Suwałki! Pięciu zakażonych

 

Nieco słabiej w grupowym meczu ze Stroitielem Mińsk spisali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Polski zespół wygrał 3:0, ale w dwóch pierwszych setach musiał walczyć na przewagi. Pierwsze przetarcie w tegorocznej edycji europejskich pucharów jednak już za nimi, a w czwartek wszyscy kibice klubu z południa Polski liczą szczególnie na przyjmujących - Tomasza Fornala i Yacine Louatiego. Wspomagany w tym roku przez Francuza Fornal od dawna jest filarem przyjęcia Jastrzębskiego Węgla, natomiast wspomniany Louati dobrze odnalazł się w zespole od pierwszych spotkań tego sezonu i powinien stanowić jasny punkt w grze jastrzębian.


Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn od 18:00 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze