Kwalifikacje Ligi Mistrzów: Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn. Transmisja w Polsacie Sport

W Jastrzębiu-Zdroju kibice nie wyobrażają sobie innego rozwiązania, niż awans ich drużyny

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają z Draisma Dynamo Apeldoorn o zwycięstwo w turnieju 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awans do kolejnej fazy. W środę drużyna z Holandii pokonała Stroitiela Mińsk 3:0, z którym dzień wcześniej jastrzębianie także wygrali bez straty seta. Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn w Polsacie Sport od godziny 17:50.

W poprzednim sezonie Jastrzębski Węgiel spisywał się w Lidze Mistrzów rewelacyjnie. Dwa razy pokonał naszpikowany gwiazdami rosyjski Zenit Kazań, a w ćwierćfinale miał rywalizować z włoskim Itasem Trentino. Z uwagi na wybuch pandemii rywalizacja została jednak wstrzymana, a później zdecydowano, że nie będzie dokończona.

Doszło też do zmian w systemie kwalifikacji, w których jastrzębianie tym razem musieli wystartować. Początkowo każdy klub w grupie miał być gospodarzem jednego turnieju, ostatecznie rywalizacja, w której uczestniczą Podopieczni Luke'a Reynoldsa, odbywa się w Jastrzębiu-Zdroju. W tym samym czasie inne drużyny walczą jeszcze na pięciu turniejach, wiec do drugiej fazy eliminacji awansuje sześciu zwycięzców grup.

Pierwszym rywalem Jastrzębskiego Węgla był białoruski Stroitel Mińsk. Polska drużyna była zdecydowanym faworytem i być może do konfrontacji podeszła zbyt pewna siebie. W dwóch początkowych setach, w których doszło do gry na przewagi, rywale sprawili jej mnóstwo kłopotów. Dopiero trzecia partia zakończyła się tak, jak spodziewali się kibice i eksperci, czyli dominacją i wysoką wygraną śląskiej ekipy.

W środę Białorusini spotkali się z Draisma Dynamo Apeldoorn i znów zeszli z parkietu pokonani. Rywalom postawili się tylko w pierwszym secie, dwa kolejne przegrali z kretesem. Dam i się we znaki atakujący Sjoerd Hoogendoorn, dobry znajomy Wilfredo Leona i Vitala Heynena z Sir Safety Conad Perugia. W środowym meczu Holender zdobył 11 punktów, tyle samo padło łupem jego rodaka, środkowego Maikela van Zeista. Rozgrywający Dynama Freek de Weijer został wybrany MVP spotkania. Jeżeli w czwartek ta trójka utrzyma tak wysoki poziom, to jastrzębianie mogą spodziewać się kłopotów.

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn w Polsacie Sport od godziny 17:50.