Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel z awansem. 15-latek na parkiecie!

Siatkówka
Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel z awansem. 15-latek na parkiecie!
fot. Polsat Sport
Jastrzębski Węgiel w pewnym stylu pokonał rywala z Holandii i awansował do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez najmniejszych problemów pokonali holenderski zespół Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 i tym samym polska drużyna wygrała zmagania w grupie C kwalifikacji do Ligi Mistrzów, awansując do drugiej rundy.

Obie ekipy pokonały bez straty seta białoruskiego Stoitela Mińsk, więc bezpośrednia konfrontacja na Górnym Śląsku miała rozstrzygnąć która drużyna będzie dalej walczyć o przepustkę do turnieju głównego Ligi Mistrzów.

 

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli jastrzębianie, nie tylko ze względu na atut własnej hali, ale przede wszystkim z aspektów czysto siatkarskich. Mistrzowie Polski z 2004 roku udowodnili swój wysoki potencjał i w każdym z setów nie pozostawili złudzeń kto zasłużył na triumf. Wystarczy powiedzieć, że przyjezdni tylko w premierowej partii potrafili dojść do bariery 20 punktów, podczas gdy w kolejnych odsłonach zdecydowanie musieli uznać wyższość jastrzębian.

 

Jastrzębianie byli lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, począwszy od zagrywki, poprzez grę blok-obrona, a skończywszy na skuteczności w ataku.

 

Zobacz także: Klub wycofał się z siatkarskiej Ligi Mistrzów. Powodem koronawirus

 

Ciekawostką w tym spotkaniu było pojawienie się na parkiecie zaledwie 15-letniego Maksymiliana Graniecznego, który urodził obchodził 7 lipca. "Istnieje prawdopodobieństwo, że to najmłodszy gracz debiutujący w międzynarodowych rozgrywkach siatkarskich poza Wilfredo Leonem w reprezentacji Kuby" - skwitował Marek Magiera.

 

 

Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Rafał Szymura.

 

Jastrzębski Węgiel - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:0 (25:20,25:16,25:17)

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie