PlusLiga: Koronawirus w Ślepsku Malow Suwałki! Pięciu zakażonych

Siatkówka
PlusLiga: Koronawirus w Ślepsku Malow Suwałki! Pięciu zakażonych
Fot. PAP
Trener suwalskiego zespołu - Andrzej Kowal ma przed sobą spory problem związany z zakażeniami w swojej drużynie.

Pięciu członków drużyny Ślepsk Malow Suwałki miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował występujący w PlusLidze klub. Nie podano danych osób zakażonych. Liga wprowadziła już odpowiednie procedury związane z zakażeniami w zespole.

Informację o zakażeniach koronawirusem w szeregach suwalskiego zespołu podano w czwartek. Według komunikatu klubu badania przeprowadzono w środę. Klub odniósł się do zakażeń w stosowanym oświadczeniu.

 

- Zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. W związku z zaistniałą sytuacją Ślepsk Malow Suwałki zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa - podano w komunikacie.


ZOBACZ TAKŻE: Mecz Jastrzębski Węgiel – Apeldoorn zadecyduje!

 

Ślepsk wystąpił też z wnioskiem o przełożenie dwóch najbliższych meczów w PlusLidze - niedzielnego z Cerrad Eneą Czarnymi Radom i zaplanowanego na 1 października z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Do zakażeń w zespole Ślepska odniósł się także organizator ligowych rozgrywek, Polska Liga Siatkówki S.A, która wprowadziła już stosowne procedury opracowane przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 PlusLigi. Jak poinformowano w komunikacie PLS S.A., władze ligi są także w stałym kontakcie z szefami klubu z Suwałk. Sytuację skomentował także Wiesław Kozieł - członek zarządu ligowej spółki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy LUK Politechniki Lublin

 

– Czekamy na kolejne informacje o dalszym rozwoju sytuacji od władz klubu z Suwałk. Nasi konsultanci, z którymi także jesteśmy w stałym kontakcie, analizują sytuację na bieżąco i doradzają, by jak najskuteczniej i najszybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją – powiedział Wiesław Kozieł, członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. odpowiedzialny za procedury COVID-19 w PLS. – Przede wszystkim jednak życzymy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim członkom drużyny z Suwałk – dodał.

 

Poniżej pełna treść oświadczenia klubu z Suwałk:

 

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, 5 członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i członków administracji klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. Informujemy również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. W związku z zaistniałą sytuacją Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa. Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp z o.o. wystąpił tym samym z wnioskiem o przełożenie meczów 3. kolejki i 4 kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów. O wszelkich wiążących decyzjach poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie.

PI, PAP, Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze