Superpuchar Europy: Bayern Monachium - Sevilla FC. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Przed nami mecz o Superpuchar Europy. W pojedynku dwóch zespołów, które triumfowały w najważniejszych europejskich rozgrywkach zmierzą się Bayern Monachium i Sevilla FC. Oba zespoły chcą udowodnić swoją dominację na Starym Kontynencie, więc kibiców czekają niesamowite piłkarskie emocje. Mimo wcześniejszych wątpliwości w barwach Bawarczyków wystąpi Robert Lewandowski. Relacja i wynik na żywo meczu Bayern Monachium - Sevilla FC od 21:00 na Polsatsport.pl.

Oba zespoły mają doświadczenie w walce o Superpuchar Europy i oba wykorzystały swoje okazje tylko jeden raz, choć Bawarczycy mieli ku temu cztery okazje, a Sevilla pięć. Tym razem możemy być pewni, że jedna drużyna powtórzy swoje osiągnięcie. Pytanie brzmi: która?

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium - Sevilla FC. Transmisja w Polsacie Sport, Polsacie i Polsacie Sport Premium 1


Bayern Monachium jest w tym sezonie prawdziwą maszyną do wygrywania. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, wobec którego bardziej adekwatne będzie porównanie do "piłkarskiego Terminatora". Polak w tym sezonie zdobył 55 bramek w 47 spotkaniach i jak na złość udowodnił, że zasługuje na miano najlepszego piłkarza świata w roku, w którym nie przyznano tej nagrody. Spotkanie o Superpuchar Europy w Budapeszcie ma być kolejnym dowodem na korzyść Polaka w sprawie "Lewandowski - France Football". I choć oczywiście żadnego sporu sądowego nie było i nie będzie, to z pewnością na Węgrzech zobaczymy piłkarską złość, a to jest gwarancją ogromnych emocji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przegląd prasy przed meczem Bayern Monachium - Sevilla


Sevilla także nie jest bez żadnych argumentów. Piłkarze hiszpańskiego klubu po emocjonującym meczu pokonali Inter Mediolan w finałowym meczu Ligi Europy i chcą kontynuować piękny sen rozpoczęty w niemieckiej Kolonii. Tutaj także jest człowiek, który ma coś do udowodnienia, choć nie musi tego robić. Mowa o trenerze andaluzyjskiej drużyny. Julen Lopetegui przychodząc do Sevilli w czerwcu 2019 roku był kandydatem, na którego niewielu stawiało, a każdy jego błąd spotkałby się z ogromną krytyką. Los pokazał, że trenerowi Sevilli nie mogą nic zarzucić nawet ci najbardziej złośliwi krytycy. Lopetegui wprowadził andaluzyjski klub do pierwszej czwórki La Liga oraz wygrał ze swoim zespołem Ligę Europy - rozgrywki, które w tym ponad półmilionowym mieście są traktowane z dużą powagą. W czwartek Lopetegui ma okazję zapisać się w historii Sevilli po raz drugi.


Relacja i wynik na żywo meczu Bayern Monachium - Sevilla FC od 21:00 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze