Babilon MMA 16: Daniel Rutkowski - Rene Runge. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
Babilon MMA 16: Daniel Rutkowski - Rene Runge. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Polsat Sport
Czy Daniel Rutkowski zwycięży w walce wieczoru z Niemcem Rene Runge?

Sympatyków sportów walki czeka niezwykły wieczór. W Legionowie odbędzie się gala Babilon MMA 16. W walce wieczoru Daniel Rutkowski spotka się z Niemcem Rene Runge (9-3-1, 1 KO, 3 SUB). Będzie to pojedynek w limicie kategorii lekkiej. W sumie fani zobaczą sześć starć na zasadach MMA i jedna potyczka w formule K-1. Transmisja gali Babilon MMA 16 w Polsacie Sport Extra.

Mistrz organizacji FEN i Babilon MMA w kategorii piórkowej stoczy pierwszą walkę w tym roku w formule mieszanych sportów walki. Po raz ostatni 31-letni zawodnika z Radomia można było zobaczyć w klatce w grudniu poprzedniego roku. Wtedy to okazał się lepszy od Estabiliego Amato (10-3, 5 KO, 2 SUB) po jednogłośnej decyzji sędziów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Daniel Rutkowski: Chcę podjąć rękawice. Wziąłem tę walkę, choć nie był to dobry pomysł

 

Od tego czasu „Rutka” skrzyżował rękawice  raz. W lipcu spróbował swoich sił w boksie. Debiutu nie może jednak zaliczyć do udanego. Przegrał z Przemysławem Runowskim.

 

W najbliższy piątek powróci do klatki, gdzie stoczy pojedynek z Runge. Polak starcie z Niemcem traktuje jako sparing przed rewanżowym pojedynkiem z Adrianem Zielińskim.

 

- Chcę podjąć rękawice. Wziąłem tę walkę, choć nie był to dobry pomysł. Jestem gościem, który chce walczyć. Zwycięstwo lub porażka schodzi w tym momencie na drugi tor. Fakt jest jednak taki, że lepiej gdybym ten pojedynek wygrał – przyznał Rutkowski.

Rywal Rutkowskiego w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość rywala. Przegrał przez nokaut  na gali GMC. Wcześniej był niepokonany przez cztery walki.  Po raz ostatni w formule MMA mierzył się w poprzednim roku.

 

Poza walką wieczoru zobaczymy pięć innych pojedynków. Z pewnością jednym z ciekawszych starć będzie starcie pań. Róża Gumienna (2-0, 2 KO) - utytułowana kick-boxerka spotka się z Magdaleną Rak (1-0). Ta druga także wywodzi się ze sportów uderzanych. Podczas gali dojdzie również do konfrontacji W w formule K-1.  W niej Jan Lodzika skrzyżuje rękawice z  Mateuszem Białeckim.

 

Karta walk gali Babilon MMA 16:

 

Daniel Rutkowski (10-2) - Rene Runge (9-3-1)

Róża Gumienna (2-0) - Magdalena Rak (1-0)

Filip Stawowy (6-1) - Marcin Kalata (1-1)

Mateusz Ostrowski (9-9-1) - Paweł Brandys (9-7-2)

Michał Piwowarski (3-2) - Filip Toe (5-3)

(K-1): Jan Lodzik - Mateusz Białecki

Przemysław Dzwoniarek (1-1) - Jakub Słomka (0-0)

 

Transmisja gali Babilon MMA 16 w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 20:00.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze