Babilon MMA 16: Wyniki gali i skróty walk (WIDEO)

Sporty walki
Szczęśliwy Daniel Rutkowski po zwycięskim pojedynku na gali Babilon MMA 16.

Za nami gala Babilon MMA 16. W walce wieczoru Daniel Rutkowski (11-2, 6 KO, 1 SUB) zdeklasował Rene Runge (9-4, 1 KO, 3 SUB) na pełnym dystansie. Wystarczy wspomnieć, że dwóch sędziów orzekło zwycięstwo Rutkowskiego wynikiem 30-24! Sprawdźcie skróty wszystkich walk.

Zapis relacji
Relacja zakończona

Kapitalny występ Daniela Rutkowskiego zwieńczył galę Babilon MMA 16. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Daniel Rutkowski wyraźnie wygrywa na punkty (30-24 30-25 30-25)

III Runda

Znowu Rutkowski okazał się bezwzględny dla rywala. Dominował w stójce, a gdy Runge padał pod naporem ciosów, "Rutek" nie dążył do skończenia walki za wszelką cenę. To była deklasacja. Werdykt sędziów będzie formalnością!

II Runda

Ponownie oglądaliśmy walkę toczoną pod dyktando Rutkowskiego. "Rutek" z łatwością obalał rywala, a w parterze pewnie kontrolował pojedynek. Kolejna runda zdecydowanie wygrana przez zawodnika z Radomia!

I Runda

Pełna dominacja Dawida Rutkowskiego. Po krótkiej walce w stójce, "Rutek" z łatwością przeniósł pojedynek do parteru. Tam kontrolował walkę i metodycznie rozbijał swojego rywala. Runda zdecydowanie dla Polaka!

To jest ten moment! Czas na główne danie dzisiejszego wieczoru! Daniel Rutkowski vs Rene Runge!

Przed nami już tylko walka wieczoru. Zanim jednak do klatki wejdą Daniel Rutkowski i Rene Runge, zachęcamy do obejrzenia skrótu walki Filipa Stawowego z Marcinem Kalatą.

Przez pewien czas obie zawodniczki wymieniały ciosy i kopnięcia w stójce. Walka była bardzo dynamiczna. W końcu po ciosie Gumiennej pojedynek przeniósł się na ziemię. W parterze kontrolę nad przebiegiem starcia przejęła zawodniczka z Wrocławia, która zajęła plecy do rywalki. Następnie zaczęła pracować nad duszeniem zza pleców, które ostatecznie udało jej się dopiąć. Rak poddała walkę 82 sekundy przed końcem pierwszego starcia!

Walka zawodniczek wywodzących się z kick-boxingu zakończyła się w parterze. Róża Gumienna poddała Magdalenę Rak duszeniem zza pleców!

Co-main event gali Babilon MMA 16 już za chwilę. Kto okaże się lepszy w starciu pań? Róża Gumienna czy Magdalena Rak?

Do końca gali zostały dwa pojedynki. Tymczasem zapraszamy na skrót ekscytującego starcia Jana Lodzika z Mateuszem Białeckim.

Walka rozpoczęła się od bezpardonowej bijatyki. Później tempo spadło, lecz w ostatniej minucie pierwszej rundy więcej sił zachował Stawowy, który w kluczowym momencie dopadł Kalatę i zmusił sędziego do przerwania pojedynku. Siódma wygrana Stawowego w zawodowym MMA!

Filip Stawowy rozbił rywala w pierwszej rundzie. TKO!

Czas na kolejne podczas dzisiejszej gali starcie w kategorii ciężkiej. Filip Stawowy stoczy bój z Marcinem Kalatą. Za chwilę pierwszy gong!

W oczekiwaniu na kolejną warto zobaczyć efektowny nokaut Pawła Brandysa.

Sędziowie punktowali walkę następująco: 29-28 - Lodzik, 29-28 - Białecki, 30-27 - Lodzik

Jan Lodzik wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Ależ tempo! Ależ dynamika! Koniec zaciętego trzyrundowego boju. O werdykcie decydować będą sędziowie!

Pora na jedyną na tej gali walkę w formule K-1. Mateusz Białecki i Jan Lodzik za chwilę skrzyżują rękawice!

Oto jak Michał Piwowarski poddał Filipa Toe.

Starcie trwało niespełna minutę. Najpierw Brandys napoczął przeciwnika lewym sierpowym. Kiedy zauważył, że Ostrowski odczuł cios, zaatakował dynamiczną kombinacją. Atak okazał się skuteczny. Sędzia przerwał walkę, a Paweł Brandys odniósł jedno z najbardziej efektownych zwycięstw w karierze.

KONIEC! Paweł Brandys zasypał gradem ciosów Mateusza Ostrowskiego!

Czas na dywizję półciężką i pojedynek Pawła Brandysa z Mateuszem Ostrowskim. Obaj już przekroczyli próg klatki. Za moment pierwszy gong!

Walka toczyła się głównie w klinczu. W połowie drugiej rundy Toe wyraźnie stracił siły. Wykorzystał to Piwowarski, który zapiął duszenie gilotynowe. Toe został zmuszony do odklepania. Piwowarski zapisuje na swoje konto czwartą zawodową wygraną!

Gilotyna! Michał Piwowarski poddał Filipa Toe w drugiej rundzie!

Za chwilę pierwszy gong!

Przed nami kolejna walka w królewskiej kategorii. Już niebawem w klatce Babilon MMA zameldują się Michał Piwowarski i Filip Toe.

Pojedynek przez większość czasu toczył się pod dyktando Dzwoniarka. Gdy walka przenosiła się do parteru, zawodnik z Namysłowa kontrolował walkę z góry i konsekwentnie rozbijał swojego rywala. Niespełna minutę przed końcem trzeciego starcia sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Druga zawodowa wygrana Dzwoniarka!

Przemysław Dzwoniarek wygrał przez TKO w trzeciej rundzie!

Do klatki zmierzają już bohaterowie pierwszej walki. Czas na starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy Przemysławem Dzwoniarkiem a Jakubem Słomką!