Diamentowa Liga: Czwarte miejsce Wojtunik, szóste Cichockiej w Dausze

Angelika Cichocka.

Klaudia Wojtunik zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 m ppł, a Angelika Cichocka szóste na 800 m w kończących cykl Diamentowej Ligi piątkowych zawodach w Dausze. To były jedyne reprezentantki Polski, które przystąpiły do rywalizacji.

Rezultat Wojtunik to 13,21 s. Zwyciężyła Amerykanka Payton Chadwick - 12,78. Kolejne miejsca zajęły jej rodaczka Taliyah Brooks - 12,86 i Brytyjka Cindy Ofili - 13,02.

Rywalizacja płotkarek nie miała najsilniejszej obsady. Spośród zgłoszonych do startu najszybciej w tym roku biegały Ofili i Chadwick, które przed zawodami na tegorocznej liście światowej zajmowały, odpowiednio, dziewiąte i 10. miejsce.

Cichocka, wicemistrzyni kraju na 800 m, osiągnęła najlepszy w tym sezonie wynik - 2.01,06. Najszybsza była mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro na 1500 m Kenijka Faith Kipyegon - 1.57,68.

Rozczarowała nieco rywalizacja tyczkarzy. Szwed Armand Duplantis, który przed tygodniem w Rzymie po 26 latach poprawił najlepsze w historii osiągnięcie na otwartym stadionie Siergieja Bubki, uzyskując 6,15, tym razem także wygrał, ale z wynikiem 5,82.

Armand Duplantis: Teraz ludzie przestaną mnie pytać o rekord świata

Taką samą wysokość osiągnęli kolejni - mistrz globu Amerykanin Sam Kendricks oraz mistrz olimpijski z Londynu Francuz Renaud Lavilennie.

Podwójna złota medalistka olimpijska z Rio Elaine Thompson-Herah tym razem zwyciężyła na 100 m. Jamajka miała czas 10,87. Drugie miejsce zajęła Marie-Josee Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej - 11,21, a trzecie Amerykanka Kayla White - 11,25.