Fortuna 1 Liga: Trwa czarna seria GKS Jastrzębie! Widzew z kolejnym zwycięstwem

Mateusz Możdżeń po strzeleniu gola na 1:0.

Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie 1:0 GKS Jastrzębie. Gola na wagę zwycięstwa dla drużyny Enkeleida Dobiego zdobył Mateusz Możdżeń. Dla jastrzębian była to piąta porażka w obecnym sezonie.

Łodzianie mogli bardzo szybko wyjść na prowadzenie. W 2. minucie spotkania piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Merveille Fundambu. Strzał Kongijczyka obronił jednak Grzegorz Drazik. Na kolejną dogodną sytuację do zdobycia gola kibice zgromadzeni na stadionie Widzewa musieli czekać do 21. minuty. Wówczas piłkę na wysokości ok. 14. metra otrzymał niepilnowany Mateusz Możdżeń. 29-latek uderzył jednak wprost w Drazika.

Kolejnej szansy Możdżeń już nie zmarnował. Po zespołowej akcji Łukasz Kosakiewicz zagrał piłkę w pole karne. Tam znalazł się były gracz m.in. Korony Kielce, który posłał piłkę pod poprzeczkę bramki jastrzębian.

Do przerwy wynik się nie zmienił. Piłkarze trenera Dobiego dowieźli jednobramkowe prowadzenie.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron powinno być 2:0 dla Widzewa. Piłkę do siatki strzałem głową posłał Krystian Nowak. W tej sytuacji jednak sędzia liniowa dopatrzyła się pozycji spalonej. Powtórki wykazały, że nie mogło być mowy o spalonym, a gol został zdobyty w sposób prawidłowy. Widzew nadal prowadził 1:0.

Najgroźniejszą sytuację zawodnicy GKS Jastrzębie stworzyli sobie w 60. minucie. Jakub Apolinarski przebiegł z piłką pół boiska, ale futbolówka po jego strzale minęła słupek bramki Miłosza Mleczki. W 77. minucie na 2:0 dla Widzewa mógł strzelić Fundambu, ale uderzył nad poprzeczką.

Widzew dowiózł skromne prowadzenie do końcowego gwizdka. Tym samym łodzianie odnieśli drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Piłkarze z Jastrzębia-Zdroju wciąż nie zdobyli punktów w tym sezonie.

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramka: Możdżeń 37

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Mateusz Bondarenko, Michał Rutkowski, Szymon Zalewski - Patryk Skórecki (84, Wojciech Łaski), Łukasz Zejdler (90, Filip Karmański), Marek Mróz (54, Kamil Jadach), Daniel Feruga, Farid Ali (54, Jakub Apolinarski) - Daniel Rumin.

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht - Mateusz Michalski (90, Sebastian Rudol), Mateusz Możdżeń (83, Bartłomiej Poczobut), Patryk Mucha, Dominik Kun (83, Michael Ameyaw) - Marcin Robak (78, Karol Czubak), Merveille Fundambu (77, Daniel Mąka).