Koronawirus w Wiśle Kraków! Klub potwierdził kilka przypadków

Piłka nożna
Koronawirus w Wiśle Kraków! Klub potwierdził kilka przypadków
Fot. Cyfrasport
W Wiśle Kraków potwierdzono kilka przypadków koronawirusa.

Wisła Kraków poinformowała, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca klubem w czwartek została w czwartek testom. W kilku przypadkach wynik był pozytywny.

W opublikowanym komunikacie nie wyjaśniono czy w tym gronie znaleźli się piłkarze. "Biała Gwiazda" dzisiaj o godzinie 20.30 rozegra mecz 5. kolejki ekstraklasy z Górnikiem w Zabrzu.

 

Drużyna wyjechała na to spotkanie przed południem. Do Zabrza udał się także trener Artur Skowronek, który w czwartek nie prowadził zajęć z zespołem, gdyż miał kontakt z osobą zakażoną. W jego przypadku wynik testu okazał się negatywny.


ZOBACZ TAKŻE: Mecz Legii ze Śląskiem przełożony

 

Na mecz na pewno nie pojechali Dawid Szot i Adam Buksa. Obydwaj w tym tygodniu mieli obawy przeziębienia i testom na obecność koronawirusa zostali poddani wcześniej. W ich przypadku wynik też był negatywny. W kadrze na mecz w Zabrzu brakuje także Jakuba Błaszczykowskiego.

 

 

"Klub niezwłocznie podjął wszelkie niezbędne środki ostrożności i wdrożył procedury otrzymane od Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostali odizolowani, rozpoczynając kwarantannę" – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Damjan Bohar przechodzi z Zagłębia do NK Osijek

 

W komunikacie podkreślono także, że w ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny.

 

Wisła zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch punktów.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze