MotoGP: GP Katalonii. Transmisja na Polsatsport.pl

Moto

Po zmaganiach na torze Misano w San Marino, nadszedł czas na Grand Prix Katalonii. Zapraszamy na niedzielne rozgrzewki i wyścig na katalońskim torze.

Hiszpan Maverick Vinales wygrał w ubiegłą niedzielę na torze Misano wyścig motocyklowych mistrzostw świata w klasie MotoGP o Grand Prix Emilii-Romanii. Tydzień temu na tym samym torze rozegrano GP San Marino, w królewskiej klasie MotoGP triumfował wtedy Włoch Franco Morbidelli.

W niedziele w GP Emilii-Romanii drugie miejsce ze stratą 2,425 s zajął Hiszpan Joan Mir, a trzeci był także Hiszpan Pol Espargaro - strata 4,528 s. Vinales odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pecha miał prowadzący Włoch Francesco Bagnaia, który rozbił się na siedem okrążeń przed końcem.

Liderem cyklu pozostał Włoch Andrea Dovizioso, który niedzielny wyścig ukończył na ósmym miejscu ze stratą 13,113 s. Przewaga Dovizioso, który ma 84 pkt, jest jednak minimalna, wynosi zaledwie 1 pkt nad Vinalesem.

W klasie Moto3 zwyciężył Włoch Romano Fenati, lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Alberto Arenas był czwarty. W Moto2 wygrał Włoch Enea Bastianini, liderem pozostał czwarty w niedzielę Włoch Luca Marini.

Od piątku zapraszamy na treningi na katalońskim torze. Początek od godziny 9:00.