PlusLiga: Wielki powrót Trefla Gdańsk. Kolejna wygrana ekipy Michała Winiarskiego

Wielki powrót Trefla Gdańsk. Kolejna wygrana ekipy Michała Winiarskiego.

Wysoka przegrana w pierwszym secie, a potem... całkowita odmiana przebiegu spotkania. Trefl Gdańsk pokonał na swoim boisku 3:1 ekipę Cuprum Lubin, pewnie kontrolując grę we wszystkich wygranych partiach. Nagrodę MVP otrzymał przyjmujący Bartłomiej Lipiński.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale gdańszczanie szybko nadrobili straty po punktowym bloku i asie serwisowym Mariusza Wlazłego. Na krótko, bo zawodnicy Marcelo Fronckowiaka znowu odskoczyli na cztery, pięć, a wreszcie sześć punktów (12:6). Lubinianie kontrolowali przebieg meczu, wypracowując ogromną przewagę nad drużyną Michała Winiarskiego, która nie była w stanie nawiązać z nimi walki. Pierwszy set zakończył się z wynikiem 25:16 dla przyjezdnych, a zamknął go Wojciech Ferens punktową zagrywką.

Sromotna porażka nie podłamała Gdańskich Lwów, którzy w kolejnej partii powrócili do gry i walczyli punkt za punkt ze świetnie dysponowanymi gośćmi. Coraz lepsza forma gospodarzy i doskonałe ataki Bartłomieja Lipińskiego pozwoliły im wyjść na prowadzenie (12:9, 17:13), a wreszcie wygrać tę odsłonę, odmieniając losy spotkania. Walka zaczynała się od nowa.

Początek trzeciego seta był niezwykle wyrównany, ale roiło się w nim od błędów serwisowych po obu stronach boiska. W połowie partii dzięki udanym atakom i blokom po stronie gospodarzy, ekipa Winiarskiego znowu wyszła na prowadzenie (17:11), którą przypieczętował as Wlazłego i kolejny blok w wykonaniu Lipińskiego. Tym razem to gdańszczanie kontrolowali przebieg spotkania, pewnie wygrywając tę partię do 15.

Gospodarze nie odpuszczali i w kolejnej partii również szybko wyszli na prowadzenie, które w środkowej części seta wynosiło już pięć oczek (16:11). Przewagę dowieźli do końca seta, wygrywając drugie już spotkanie w tym sezonie PlusLigi.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1 (16:25, 25:18, 25:15, 25:18)

MVP: Bartłomiej Lipiński

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Marcin Janusz, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Moritz Reichert, Mariusz Wlazły - Maciej Olenderek (libero) - Mateusz Janikowski, Łukasz Kozub, Mateusz Mika, Kewin Sasak

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Kamil Maruszczyk, Miguel Tavares Rodrigues, Przemysław Smoliński - Bartosz Makoś (libero) - Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski, Daniel Oliveira, Nikołaj Penczew.