TAURON Liga: Druga wygrana Developresu i… druga porażka Grot Budowlanych

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały drugie spotkanie sezonu TAURON Ligi.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały drugie spotkanie sezonu TAURON Ligi, pokonując na wyjeździe 3:1 ekipę Grot Budowlanych Łódź. To już druga porażka zawodniczek z Łodzi, które poprzednio przegrały 1:3 z beniaminkiem Joker Świecie.

Ekipy biorące udział w piątkowym spotkaniu to jedno z mocniejszych zestawień siatkarskiej ekstraklasy, w związku z czym trudno było wytypować zwyciężczynie. I faktycznie, mecz rozpoczął się niezwykle równo.

Pierwszy set padł co prawda łupem ekipy z Rzeszowa, ale minimalną różnicą (25:23). Druga odsłona była już kontrolowana przez drużynę gości, podczas gdy łodzianki zdobyły tylko 15 punktów. Gospodynie nie chciały się poddać, a losy spotkania odwróciły się w trzecim secie, w którym triumfowały właśnie one, znowu minimalnie. Na tie-break nie trzeba było jednak czekać. Siatkarki Stephane'a Antigi zakończyły pierwszy mecz 2. kolejki TAURON Ligi w czwartej partii, którą wygrały do 22. MVP spotkania została kapitan Developresu Jelena Blagojevic.

Dzięki wygranej druga ekipa ostatniego sezonu automatycznie awansowała na czoło tabeli, natomiast gospodynie okupują dziewiątą pozycję z zerową zdobyczą punktową. Poprzednio siatkarki z Łodzi uległy beniaminkowi ekstraklasy Joker Świecie, który nie dość, że utrzymywał ich tempo, to wręcz wyprzedzał je o krok.

Grot Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 22:25).

MVP: Jelena Blagojevic

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Anna Lewandowska, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Oliwia Michalak, Ewelina Tobiasz

Developres SkyRes Rzeszów: Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Anna Kaczmar, Alexandra Lazic, Gabriela Polańska, Kiera Van Ryk - Aleksandra Krzos (libero) - Magdalena Grabka, Marta Krajewska, Daria Przybyła, Aleksandra Rasińska, Anna Stencel.