Co za obrona Żurka! Punkt po akcji libero (WIDEO)

Libero gospodarzy Jędrzej Gruszczyński nie miał najmniejszych szans na podbicie piłki.

Niecodzienna sytuacja w drugim secie meczu Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie! Libero przyjezdnych Michał Żurek obronił atak, zdobywając jednocześnie punkt dla swojej ekipy.

Akcja działa się przy stanie 8:3 dla Jurajskich Rycerzy. Serwowali goście. Mateusz Poręba próbował zakończyć wymianę atakiem ze środka, jednak na drodze stanął mu Żurek, który intuicyjnie obronił uderzenie. Piłka przeleciała na drugą stronę boiska i spadła na dziewiątym metrze. Zanurkował po nią jeszcze libero gospodarzy Jędrzej Gruszczyński, ale bez najmniejszych szans na podbicie. To był punkt dla zespołu z Zawiercia! Co ciekawe, Żurek pokonał w ten sposób swoją poprzednią ekipę, w barwach której spędził aż cztery sezony.

Kapitalna obrona była tylko jednym z dowodów przewagi zawiercian, którzy po małych problemach w pierwszym secie zdominowali rywalizację w Olsztynie. Zawodnicy Igora Kolakovicia triumfowali 3:0, a tytuł MVP spotkania otrzymał rozgrywający Maximiliano Cavanna.

Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 18:25, 16:25)