Cztery punkty z rzędu! Kamil Semeniuk rozbił zagrywką PGE Skrę (WIDEO)

Przyjmujący PGE Skry nie mieli łatwej roboty przy zagrywkach Kamila Semeniuka...

Kamil Semeniuk był jednym z bohaterów szlagierowego starcia 3. kolejki PlusLigi. Grupa Azoty ZAKSA pokonała na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:1, a przyjmujący kędzierzynian w trzecim secie błysnął w polu zagrywki.

Semeniuk zdobył cztery punkty z rzędu bezpośrednio z zagrywki! Pojawił się w polu serwisowym przy stanie 12:15 i w pierwszej próbie trafił Milada Ebadipoura. Trener bełchatowian Michał Mieszko Gogol poprosił w tym momencie o czas, ale nie wybiło to przeciwnika z rytmu.

Po chwili Semeniuk znów zaskoczył irańskiego przyjmującego (12:17). Ebadipoura zmienił Robert Milczarek, ale w kolejnej próbie z zagrywką przyjmującego ZAKSY nie poradził sobie Milan Katic, a próbujący ratować sytuację Grzegorz Łomacz omal nie wpadł w stanowisko komentatorów Polsatu Sport (12:18). Za Katicia wszedł Mikołaj Sawicki, ale i on nie poradził sobie z zagrywką rywala (12:19).Dopiero przy piątej zagrywce Semeniuka udało się bełchatowianom przebić piłkę na stronę gości, ale i tę akcję kędzierzynianie rozstrzygnęli na swoją korzyść – kontrę skończył Aleksander Śliwka.

Ta seria właściwie rozstrzygnęła losy seta, przegranego ostatecznie przez gospodarzy 17:25. Kamil Semeniuk w całym meczu zdobył 15 punktów – 10 z nich w ataku (45% skuteczności) i aż 5 bezpośrednio z zagrywki.