Fortuna 1 Liga: Podział punktów w Legnicy

Miedź Legnica zanotowała pierwszy remis w tym sezonie.

W sobotnim meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Miedzi Legnica zremisowała z Koroną Kielce 1:1. Przyjezdni już w drugiej minucie objęli prowadzenie, ale w końcówce rywalizacji stracili gola z rzutu karnego.

Przed tym spotkaniem legniczanie mieli na swoim koncie sześć punktów i o jedno "oczko" wyprzedzali kielczan. To właśnie piłkarze Korony kapitalnie rozpoczęli ten mecz, ponieważ już w drugiej minucie znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawła Łysiaka wykorzystał strzałem głową z najbliższej odległości Marcel Gąsior.

Odpowiedź gospodarzy mogła być błyskawiczna, ale niecelnym uderzeniem z kilku metrów popisał się Jakub Łukowski. Początek meczu dostarczył sporych emocji, kibice oglądali dynamiczne widowisko, a padający deszcz sprzyjał w wymianie piłki.

Mogło wydawać się, że kolejne trafienia to tylko kwestia czasu, ale mimo kilku dogodnych okazji jednego i drugiego zespołu, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Świetnie dysponowani byli bramkarze obu drużyn, aczkolwiek w 69. minucie golkiper Miedzi nie musiał w ogóle interweniować przy... rzucie karnym, który arbiter podyktował za faul na Wiktorze Długoszu. Do futbolówki podszedł Gąsior, który stanął przed szansą na ustrzelenie dubletu. Sam zainteresowany poczuł się jednak zbyt pewnie i lekką podcinką posłał piłkę nad poprzeczką.

W myśl powiedzenia "niewykorzystane akcje lubią się mścić", coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Efektem tego trafienie w 78. minucie z... rzutu karnego. Do wapna podszedł Kamil Zapolnik, który był faulowany. W przeciwieństwie do swojego kolegi z Kielc, umieścił piłkę w siatce.

Po tym trafieniu piłkarze Miedzi uwierzyli w zwycięstwo, chociaż i kielczanie szukali swoich okazji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a kibice oglądali ciekawe widowisko z dużą liczbą szans podbramkowych. Dla legniczan to pierwszy remis w tym sezonie, a dla Korony już trzeci podział punktów.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Zapolnik 78k. - Marcel Gąsior 2

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.