Joanna Jędrzejczyk zareagowała na słowa Dany White'a. "O pas albo..."

Sporty walki
Joanna Jędrzejczyk zareagowała na słowa Dany White'a. "O pas albo..."
fot. Polsat Sport
Joanna Jędrzejczyk jest zaskoczona oświadczeniem, jakie złożył Dana White

W ekskluzywnym wywiadzie dla Polsatu Sport Dana White po raz pierwszy zabrał głos w sprawie najbliższej walki Joanny Jędrzejczyk dla UFC. Szef największej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki oznajmił, że pojedynek "JJ" nie będzie walką o pas, bo zanim dojdzie do rewanżu z Weili Zhang, Polka zmierzy się z inną rywalką. Obecna na gali Babilon MMA 16 Jędrzejczyk była słowami White'a zaskoczona i zareagowała stanowczo. "Umawialiśmy się na coś innego, albo będę walczyć o pas, albo...".

Justyna Kostyra: W specjalnym wywiadzie dla Polsatu Sport Dana White powiedział Dominikowi Durniatowi, że by walczyć o pas, musisz stoczyć jeszcze przynajmniej jedną walkę.

 

Joanna Jędrzejczyk: Dana White tak powiedział? Zaraz po walce dogadywaliśmy się na coś innego. Nie słyszałam tego, jestem zaskoczona, więc za chwilę wykonam do niego telefon. Jesteśmy umówieni na coś innego, więc zdecydowanie moja kolejna walka będzie walką o pas albo w ogóle się nie odbędzie. To tyle.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon MMA 16: Wyniki gali i skróty walk (WIDEO)

 

Przejdźmy do tego, co się będzie działo w nocy z soboty na niedzielę w Abu Zabi. Jan Błachowicz będzie walczyć o pas mistrzowski z Dominickiem Reyesem. Mówi się, że najważniejsza walka w polskim MMA. Nie jest ci przykro, gdy to słyszysz?

 

Szczerze? Trochę tak, bo uważam się na kartach historii polskiego MMA. Ja cenię Janka, kocham go, uwielbiam. Każdy ciężko trenuje i poświęca się każdego dnia. Ja dzierżyłam pas przez dwa lata i osiem czy dziewięć miesięcy. Miałam pięć udanych obron. Nie mówię, że jestem lepsza, że moja kariera jest lepsza od tej Janka, bo w ogóle dochodząc do walki o tytuł mistrzowski dla UFC, zapisujemy się na kartach historii. To jest ogromne wyróżnienie i Jan przed tym właśnie stoi. Najlepsze co teraz mogło się wydarzyć dla polskiego MMA, to właśnie ta walka Jana o tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej federacji UFC. Uważam, że Janek jest na tyle dojrzałym zawodnikiem, by zostać mistrzem. I on to mistrzostwo zdobędzie.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale.

 

J. Kostyra., WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze