Dwie drużyny wycofane z ME siatkarzy! Koronawirus torpeduje kolejną imprezę sportową

Siatkówka
Dwie drużyny wycofane z ME siatkarzy! Koronawirus torpeduje kolejną imprezę sportową
fot. Cyfrasport

Z powodu wykrycia wirusa Covid-19 u siatkarzy reprezentacji Turcji i Ukrainy drużyny te nie zagrają w rozpoczynających się w sobotę w Brnie i Kurimie mistrzostwach Europy U–20. Obie reprezentacje wyjechały już z Czech.

Już po przybycie na Morawy Południowe, ale jeszcze przed rozpoczęciem turnieju testy przeprowadzone u kilku siatkarzy z Ukrainy i Turcji dały wynik pozytywny. Oba zespoły natychmiast zostały skierowane do izolacji i nie miały kontaktu z rywalami. W innych drużynach, w tym polskiej, badania nie wykazały przypadków Covid-19, więc impreza nie musiała być odwołana.

 

Zobacz także: Nowa gwiazda Jastrzębskiego Węgla zachwyciła komentatorów! "Mi się to nigdy nie udało!" (WIDEO)

 

Lokalni organizatorzy w porozumieniu z europejską federacją (CEV) dokonali jednak zmian w programie. Reprezentacja Polski w pierwszym meczu w sobotę o godzinie 18.30 zmierzy się w Brnie z Serbią. Kolejni rywale biało-czerwonych to Włochy (27 września), Belgia (28 września), Czechy (30 września) i Francja (1 października).

 

Trenerzy Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł na turniej w Czechach powołali następujących siatkarzy: Jakub Durski, Dawid Pawlun (rozgrywający), Mateusz Borkowski, Jakub Czerwiński, Jakub Czyżowski, Michał Gierżot (przyjmujący), Bartosz Gomułka, Przemysław Kupka – atakujący, Adrian Markiewicz, Jakub Strulak, Karol Urbanowicz (środkowi), Jakub Dereń (libero).

RM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze