Świetna końcówka w Ostrowie. Koszykarze Arged BMSlam Stal odwrócili losy spotkania

James Florence zdobył dla Arged BMSlam Stali 16 punktów.

Udany finisz zaliczyli koszykarze Arged BMSlam Stali! Ostrowianie dzięki świetnej czwartej kwarcie pokonali Pszczółkę Start Lublin 79:74 w 5. kolejce Energa Basket Ligi.

Kacper Borowski na początku spotkania był najważniejszym graczem Pszczółki Startu - dzięki niemu to właśnie ta ekipa była na prowadzeniu. Później goście uciekali nawet na siedem punktów dzięki akcji Romana Szymańskiego. Starali się na to reagować Chris Smith oraz Jakub Garbacz, ale w tym momencie to było zdecydowanie za mało. Po wsadzie Mateusza Dziemby w kontrze po dziesięciu minutach było 23:14 dla lublinian.

W drugiej kwarcie trójki trafiali Szymon Ryżek i James Florence, a to oznaczało, że Arged BMSlam Stal przegrywała tylko pięcioma punktami. Nie zrobiło to wrażenia na drużynie z Lublina. Świetni byli Armani Moore oraz Martins Laksa - utrzymywali pewną przewagę gości. Trójka Jarosława Mokrosa w samej końcówce pierwszej połowy zbliżyła ostrowian do stanu 33:39.

W trzeciej kwarcie kolejne rzuty Florence’a i Greena oznaczały, że zespół trenera Łukasza Majewskiego przegrywał już tylko dwoma punktami. Pszczółka Start nie chciała jednak pozwolić na nic więcej, a rywale nie potrafili utrzymywać wysokiego poziomu ofensywnego zbyt długo. Dorsey-Walker oraz Medford uspokoili grę gości - po trójce tego pierwszego po 30 minutach było 64:54.

Arged BMSlam Stal walczyła także w kolejnej części meczu. Na pięć minut przed końcem seria 14:0 i kolejne trafienia Chrisa Smitha sprawiły, że nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na minimalne prowadzenie! Już do samego końca spotkanie było niesamowicie emocjonujące. Gościom w końcówce brakowało skuteczności, a kluczowe rzuty wolne trafili Florence i Green. Ostatecznie ostrowianie wygrali 79:74.

Najlepszym graczem gospodarzy był Chris Smith z 19 punktami, trzema zbiórkami i dwoma asystami. 15 punktów i trzy asysty dla gości zdobył Kamil Łączyński.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin 79:74 (14:23, 19:16, 21:25, 25:10)

Punkty:

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Chris Smith 19, James Florence 16, Jakub Garbacz 15, Szymon Ryżek 10, Josip Sobin 8, Taurean Green 6, Jarosław Mokros 3, Shawn King 2, Marcin Dymała 0

Pszczółka Start Lublin: Kamil Łączyński 15, Kacper Borowski 14, Sherron Dorsey-Walker 12, Martins Laksa 12, Mateusz Dziemba 7, Armani Moore 7, Lester Medford 5, Roman Szymański 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0