TAURON Liga: Trzy sety w Kaliszu. Awans siatkarek BKS Stal na czoło tabeli

Zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała w trzech setach pokonały ekipę Energa MKS Kalisz.

Zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała w trzech setach pokonały ekipę Energa MKS Kalisz, dopisując kolejne trzy oczka do swojego konta i tym samym awansując na czoło tabeli. Tytuł MVP spotkania otrzymała środkowa Magdalena Janiuk.

Pierwsza odsłona do złudzenia przypominała wcześniejsze spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn i Aluronu CMC Warta Zawiercie w rozgrywkach PlusLigi. Choć to gospodynie zaczęły lepiej, obejmując prowadzenie na większą część seta, zawodniczki z Bielska w drugiej połowie nabrały tempa, wyrównując wynik po serii punktowej w wykonaniu Weroniki Szlagowskiej i Gabrieli Orvosovej. Ostatecznie to właśnie przyjezdne triumfowały w otwierającej partii, a ostatni punkt zdobyła Janiuk atakiem ze środka.

Kolejna odsłona była już pokazem siły siatkarek z Bielska-Białej. Co prawda set zaczął się walką punkt za punkt, a oba zespoły popełniały błędy w zagrywce i ataku, jednak przyjezdne szybko uspokoiły grę i odskoczyły na sześć punktów (11:5)! W dalszej części tej partii kontrolowały rywalizację, a kolejne oczka zdobywały praktycznie wszystkie zawodniczki. - Kaliszankom brakuje koncepcji - oceniła komentująca spotkanie Joanna Kaczor-Bednarska.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w trzecim secie, bo gospodynie wreszcie włączyły się w grę. W ekipie z Kalisza dominowała środkowa Weronika Centka, a w drużynie rywalek jej imienniczka Weronika Szlagowska. Sama końcówka również była niezwykle zacięta, chociaż było to spowodowane licznymi błędami po stronie bialanek (atak w siatkę, dotknięcie siatki i pomyłki przy zagrywce), jednak przyjezdnym udało się dowieźć przewagę do końca. Wygrana pozwoliła im awansować na czoło tabeli TAURON Ligi.

Energa MKS Kalisz - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 16:25, 21:25)

MVP: Magdalena Janiuk

Energa MKS Kalisz: Oliwia Bałuk, Weronika Centka, Magdalena Damaske, Ewelina Polak, Monika Ptak, Julia Szczurowska - Justyna Łysiak (libero) - Karolina Bednarek, Marta Budnik, Monika Gałkowska, Julia Mazur (libero), Zuzanna Szperlak

BKS Stal Bielsko-Biała: Natalia Gajewska, Magdalena Janiuk, Andrea Kossanyiova, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Karolina Drużkowska, Aleksandra Kuzała, Katarzyna Wawrzyniak.