Dana White skomentował przejście Mateusza Gamrota do UFC

Sporty walki
Dana White skomentował przejście Mateusza Gamrota do UFC
fot. Polsat Sport
"Jesteśmy podekscytowani, ze dołącza do naszej organizacji i zobaczymy, czego tu dokona"

Już za niespełna miesiąc Mateusz Gamrot przekroczy próg klatki UFC. Rywalem "Gamera" w debiucie w największej organizacji MMA na świecie będzie Magomed Mustafaev. - Jesteśmy podekscytowani, ze dołącza do naszej organizacji i zobaczymy, czego tu dokona - mówił szef UFC Dana White na konferencji po gali UFC 253.

Noc z soboty na niedzielę była wydarzeniem, na które polscy kibice czekali wiele tygodni. W co-main evencie gali wystąpił Jan Błachowicz, który po znokautowaniu Dominicka Reyesa zdobył pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

 

Kilka dni temu White w rozmowie z Dominikiem Durniatem zapewniał, że rozważa organizację gali UFC w Polsce, na której miałby wystąpić właśnie Błachowicz oraz Joanna Jędrzejczyk. Potwierdził to również w niedzielny poranek.

 

- Mam nadzieję, że świat wróci do normalności i będziemy mogli rywalizować wszędzie, łącznie z Polską – mówił szef największej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki.

 

Zobacz także: UFC 253: Bonusy rozdane! Jan Błachowicz zarobił pokaźną kwotę

 

W przyszłości UFC chce zestawić starcie mistrzowskie Weili Zhang z Rose Namajunas. Wiemy, że Joanna Jędrzejczyk bardzo zabiegała o rewanż z Chinką po tym, jak stoczyły jedną z najlepszych walk 2020 roku. Jak twierdził White, Polka będzie musiała stoczyć jeden pojedynek z inną rywalką, a potem dojdzie do ponownego spotkania z Chinką. Raz jeszcze podkreślił to na konferencji. 

 

- Z pewnością będzie musiała zmierzyć się w jeszcze jednej walce – zaznaczył.

 

Już za niespełna miesiąc Mateusz Gamrot przekroczy próg klatki UFC. Rywalem "Gamera" w debiucie w największej organizacji MMA na świecie będzie Magomed Mustafaev. W lipcu 30-latek pokonał Normana Parke'a, a w sierpniu Mariana Ziółkowskiego. Po walce z "Golden Boyem" "Gamer" odszedł z KSW i został wolnym zawodnikiem

 

- Jesteśmy podekscytowani, ze dołącza do naszej organizacji i zobaczymy, czego tu dokona - podsumował White.

 

Całość konferencji w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze