Ekstraliga rugby: Ogniwo Sopot górą w meczu na szczycie

Ogniwo Sopot – Skra Warszawa 23:20.

Ogniwo Sopot pokonało Skrę Warszawa 23:20 w meczu 6. kolejki ekstraligi rugby. Zespół z północy Polski umocnił się na prowadzeniu w tabeli, a drużyna ze stolicy, mimo porażki, nadal jest wiceliderem.

Mecz był bardzo emocjonujący. Do przerwy prowadziła Skra 13:3, ale pod koniec spotkania było 20:20. O zwycięstwie sopocian zadecydował celny kop z karnego Paula Waltersa. Była to ostatnia akcja meczu. Niejako na pocieszenie, warszawianie zdobyli punkt bonusowy do tabeli za nikłą porażkę.

Ciekawe było też spotkanie w Gdyni. Po pierwszej połowie miejscowa Arka przegrywała z Orkanem Sochaczew 7:12. W 55. min. - po przyłożeniu i podwyższeniu w wykonaniu drużyny z Mazowsza - było 7:17. Zespół z Trójmiasta "wrócił do gry" cztery minuty później, po efektownej szarży skrzydłem Szymona Sirockiego, którą zakończył przyłożeniem. Jednak w dużej mierze lepsza od rywala gra w obrębie młyna spowodowała, że pewne zwycięstwo odniósł Orkan.

Pewne zwycięstwa odniosły drużyny: Edach Budowlani Lublin i Master Pharm Rugby Łódź. Ta pierwsza pokonała na wyjeździe Spartę Jarocin (56:15), a druga u siebie uporała się z Lechią Gdańsk (44:17).

Nie doszedł do skutku niedzielny pojedynek Awenty Pogoni Siedlce z Juvenią Kraków. Wykryto, iż jedna z bliskich osób krakowskiego zawodnika jest zakażona koronawirusem. Gracz poddał się dobrowolnej kwarantannie. Dalsze decyzje dot. treningów i meczy z udziałem "Smoków" mają zapaść w tygodniu.

Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby odjęła jeden punkt Skrze Warszawa. Powodem był brak wymaganej regulaminem liczby zawodników młodzieżowych w zespole w meczu 5. kolejki spotkań z Master Pharm Rugby Łódź (37:13).