Fortuna 1 Liga: Kolejna wygrana ŁKS Łódź. Hat-trick Łukasza Sekulskiego

Trzy gole dla gospodarzy strzelił Łukasz Sekulski.

ŁKS Łódź pokonał na swoim boisku Sandecję Nowy Sącz (4:1), umacniając się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Łukasz Sekulski, a czwarte trafienie dołożył Maksymilian Rozwandowicz.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, choć w pierwszym kwadransie meczu żadna z ekip nie była w stanie wyprowadzić groźniejszych akcji. Z upływem czasu przyjezdni próbowali postraszyć rywali, jednak to właśnie ekipa Wojciecha Stawowego jako pierwsza trafiła do bramki. W 31. minucie celnym strzałem popisał się Łukasz Sekulski, a drugie trafienie dołożył w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym. Na przerwę łodzianie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy blisko trafienia do siatki byli goście, jednak Adrian Danek nie był w stanie wykorzystać podania Macieja Korzyma. Po drugiej stronie boiska celny strzał próbowali oddać z kolei Pirulo i Maciej Trąbka. Sytuację wykorzystał wreszcie Sekulski, zaliczając hat-tricka. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź rywali. Efektownym strzałem z dystansu pochwalił się Bartłomiej Kasprzak, zmniejszając straty do gospodarzy. Ekipa Stawowego nie zamierzała jednak zakończyć szarży. Zaledwie pięć minut później kolejną bramkę dla ŁKS zanotował Maksymilian Rozwandowicz, pokonując bramkarza Sandecji po rzucie wolnym.

Już nic nie było w stanie wyrwać zwycięstwa z rąk ŁKS, który dzięki trzem kolejnym punktom umocnił się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi.

ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:0)

Bramki: Łukasz Sekulski 31, 45+3, 60, Maksymilian Rozwandowicz 68 - Bartłomiej Kasprzak 63

Żółte kartki: Sandecja Nowy Sącz - Maciej Małkowski, Maciej Korzym, Michal Piter-Bucko, Wojciech Kamiński, Adrian Basta

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów 2 621.