Nikodem Jeżewski i Igor Jakubowski na „pokładzie” w Wielkim Klinczu

Sporty walki
Nikodem Jeżewski i Igor Jakubowski na „pokładzie” w Wielkim Klinczu
fot. Materiały prasowe
Nikodem Jeżewski stoczy 10-rundową walkę z Czechem Markiem Prochazką.

Obaj mają umiejętności, charyzmę i determinację do zwyciężania. W piątek, 2 października w Wielkim Klinczu koło Kościerzyny (Pomorskie) na ring wracają – choć na razie z różnymi zadaniami – pięściarze kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) i Igor Jakubowski (1-0). To bokserzy z predyspozycjami do bycia kapitanami swych okrętów.

Organizator Krystian Każyszka rozpoczyna współpracę z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Na gali „Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night”, organizowanej przez Krystiana Każyszkę, Nikodem Jeżewski stoczy 10-rundową walkę z Czechem Markiem Prochazką (9-2-1, 5 KO) o pas Międzynarodowego Mistrza Polski. Z kolei Wicemistrz Europy z 2015 roku i Olimpijczyk z Rio de Janeiro Igor Jakubowski w ćwierćfinale Polskiego Turnieju Wagi Junior Ciężkiej spotka się z debiutującym wśród zawodowców Pawłem Nowaczyńskim. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

 

Dla pochodzącego z Kościerzyny Nikodema Jeżewskiego to pierwsza walka w tym roku. Federacja EBU zwleka z pojedynkiem o pas Mistrza Unii Europejskiej, dlatego bokser promowany przez Krystiana Każyszkę (Rocky Boxing Promotion) dostał szansę walki o krajowy tytuł międzynarodowy.

 

- Wróciłem do współpracy z najlepszym trenerem Rafałem Kałużnym i zobaczymy, po jakich wodach jestem w stanie płynąć. Mam w sobie wielkie chęci do ciężkiej pracy, by odnosić ringowe sukcesy – powiedział Nikodem Jeżewski, który niedawno został ojcem, a jego syn dostał imiona Olgierd Nikodem.

 

Zobacz także: Kewin Gruchała: Doceniam Głowackiego, ale czekam na Jackiewicza

 

I Jakubowski, i Jeżewski są w świetnym wieku dla bokserów, mają po 28-29 lat. Igor Jakubowski zadebiutował jako zawodowiec przed 2 laty, a potem znów borykał się z problemami zdrowotnymi, potrzebne były operacje, a nie ominęły go też kłopoty osobiste.

- Z pomocą bliskich mi osób wróciłem do boksu, jestem zdrowy i zapomniałem o dawnych perypetiach. Dziś znów chcę wygrywać jako sportowiec i człowiek. Boks to dla mnie miłość – mówi Igor Jakubowski, który dziś jest ekspertem Polsatu, ale za kilka dni to inni będą jego oceniać. W ćwierćfinale turnieju „cruiserów” organizowanego przez Krystiana Każyszkę powalczy z lublianininem o ciemnej karnacji, młodym chłopakiem, którego życie nie oszczędzało – Pawłem Nowaczyńskim. Zwycięzca 8-osobowych zawodów otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. złotych i podpisze kontrakt z Rocky Boxing Promotion.

 

- W Polskim Turnieju Wagi Junior Ciężkiej walki odbywają się na dystansie 4 rund. W przypadku remisu decydująca jest 5 runda, czyli dogrywka – przyznał Krystian Każyszka, który rozpoczyna współpracę także z jednym z największych polskich zakładów bukmacherskich ForBET.

 

W drugiej walce ćwierćfinałowej, w Wielkim Klinczu Krystian Kalinowski zmierzy się z Alanem Jachimowskim. Dwa pozostałe pojedynki 1/4 finału odbędą się za kilka tygodni na następnej gali.

 

Z kolei w Polskim Turnieju Wagi Ciężkiej do rozegrania pozostał już tylko finał pomiędzy Kacprem Meyną (4-0, 1 KO) a Mateuszem Cielepałą (2-1, 1 KO). Przygotowujący się do tego starcia Kacper Meyna za tydzień będzie boksował na dystansie 6 rund z Węgrem Zoltanem Csalą (12-22, 10 KO).

 

Kamil „Sokół” Sokołowski (9-19-2, 3 KO) stoczył 30 walk na zagranicznych ringach, zbierał świetne recenzje po niespodziewanych zwycięstwach na Wyspach Brytyjskich, a teraz wreszcie wystąpi w Polsce. Niedawno boksował na Białorusi ze znakomitym Kazachem Zhanem Kossobutskim (14-0, 13 KO), a w Wielkim Klinczu skrzyżuje rękaiwce z Patrykiem Kowollem (7-23, 5 KO) - 8 rund, kat. ciężka.

 

Gala „Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night” w Wielkim Klinczu rozpoczyna współpracę Rocky Boxing Promotion z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W 2 października uczczona zostanie pamięć Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".

 

Kibice zobaczą też walki z udziałem niepokonanych Kewina Gruchały (6-0, 2 KO), Adriana Szczypiora (3-0, 2 KO) i Huberta Benkowskiego (6-0-1, 1 KO) oraz debiutanta Dominika Harwankowskiego, 5-krotnego Mistrza Polski oraz niepokonanych

 

W wadze średniej (4 rundy) rywalem Adriana Szczypiora będzie Adam Grabiec, Kewin Gruchała spotka się w junior średniej (4 rundy) z Bartoszem Głowackim, Hubert Benkowski w junior średniej (6 rund) z Patrykiem Litkiewiczem, a Dominik Harankowski w junior lekkiej (4 rundy) z Sebastianem Walasem.

 

Fight card:

 

1. Nikodem Jeżewski vs Marek Prochazka 10 Rund Kat Junior Ciężka Walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski.
2. Igor Jakubowski vs Paweł Nowaczyński (Debiut) 4 Rundy, Junior Ciężka (Limit 1,5 kg) ( W przypadku remisu 5 runda dogrywka walka turniejowa)
3. Kacper Meyna vs Zoltan Csala Kat Ciężka 6 rund
4. Kamil Sokołowski vs Patryk Kowoll 8 Rund , kat.Ciężka
5. Adrian Szypior vs Adam Grabiec Kat Średnia 4 rundy Limit 1 KG
6. Kewin Gruchała vs Bartosz Głowacki 6 Rund
7. Kajetan Kalinowski (Debiut) vs Alan Jakimowski (Debiut) 4 rundy Kat.Junior Ciężka ( W przypadku remisu 5 runda dogrywka walka turniejowa)
8. Dominik Harwarkowski (Debiut) vs Adam Walas 4 Rundy Kat Lekka 61,235
9. Hubert Benkowski vs Patryk Litkiewicz 6 Rund Kat Junior Średnia limit 71 kg

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie