Serie A: Gol i asysta Piotra Zielińskiego. Debiut Arkadiusza Recy w nowym klubie

Piotr Zieliński zdobył gola i asystował przy innym, a jego Napoli rozgromiło Genoę 6:0.

Piotr Zieliński zdobył gola i asystował przy innym, a jego Napoli rozgromiło Genoę 6:0 w 2. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W barwach Crotone zadebiutował wypożyczony z Atalanty Bergamo Arkadiusz Reca. Jego zespół uległ Milanowi 0:2.

Zieliński, który grał do 73. minuty, strzelił gola tuż po przerwie, a niedługo później po jego podaniu na 3:0 podwyższył Belg Dries Mertens.

Pozostałe bramki dla zespół trenera Gennaro Gattuso zdobyli Meksykanin Hirving Lozano - dwie, Macedończyk Elif Elmas i Matteo Politano.

W kadrze gospodarzy na to spotkanie zabrakło Arkadiusza Milika, a występ w drużynie z Genui Filipowi Jagielle uniemożliwiła kontuzja.

Napoli z kompletem sześciu punktów i bilansem bramek 8-0 prowadzi w tabeli. Po dwa zwycięstwa odnotowały też Milan i Hellas Werona.

"Rossoneri" - bez przebywającego w kwarantannie zakażonego koronawirusem Szweda Zlatana Ibrahimovica - pokonali na wyjeździe beniaminka z Crotone 2:0. Na ostatnie 18 minut w barwach gospodarzy na boisku pojawił się Reca, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do SPAL Ferrara.

Milan kontynuuje świetną passę zapoczątkowaną po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa. W poprzednim sezonie, po powrocie na boiska w czerwcu, nie przegrał żadnego z 12 spotkań. Teraz przedłużył ligową serię do 14 meczów bez porażki.

Crotone po dwóch porażkach zamyka tabelę. Bez punktów pozostają również inne drużyny z Polakami w składach - Sampdoria Genua Bartosza Bereszyńskiego (2:3 z Benevento Kamila Glika) oraz Torino (2:4 z Atalantą), którego zawodnikiem jest Karol Linetty.

Veronie wygraną z Udinese 1:0 zapewnił gol w drugiej połowie Andrei Favillego. Paweł Dawidowicz z zespołu gospodarzy wszedł na ostatnie sekundy, a Łukasza Teodorczyka zabrakło w kadrze ekipy z Udine.