UFC 253: Bonusy rozdane! Jan Błachowicz zarobił pokaźną kwotę

Sporty walki
UFC 253: Bonusy rozdane! Jan Błachowicz zarobił pokaźną kwotę
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz (z prawej) w towarzystwie prezydenta

Jan Błachowicz jako pierwszy polski zawodnik zdobył pas mistrzowski prestiżowej organizacji UFC. Nasz rodak znokautował Dominicka Reyesa i został mistrzem UFC w wadze półciężkiej. 37-latek otrzymał bonus po kapitalnej walce. Oznacza to, że "Cieszyński Książe" zarobił dodatkowe 50 tysięcy dolarów.

W niedzielę nad ranem w Abu Zabi na gali UFC 253 – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – wygrał w drugiej rundzie z Reyesem.

 

- Polacy, dziękuję za wsparcie. Czułem tę moc, dziękuję bardzo – powiedział Błachowicz po walce z faworyzowanym, walczącym z tzw. odwrotnej pozycji Reyesem.

 

Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec drugiej rundy. Najpierw Polak trafił ciosem lewą ręką na głowę, przeciwnik przewrócił się na deski, a Błachowicz serią uderzeń z góry zakończył rywalizację.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 253: Tak Jon Jones zareagował na nokaut Błachowicza!

 

Chwilę wcześniej wydawało się, że „Cieszyński Książę”, jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, złamał nos Kalifornijczyka. Polak konsekwentnie też obijał kopnięciami żebra Reyesa. Ostatecznie zasłużenie wygrał przed czasem.

 

Oprócz ustalonego wynagrodzenie, nasz rodak otrzymał także bonus za walkę z Reyesem. Zawodnik urodzony w Cieszynie zarobi dodatkowe 50 tysięcy dolarów. Poza Błachowiczem bonus otrzymał także Israel Adesanya, który pokonał Paulo Costę. Wyróżnieni zostali również Kai Kara-France i Brandon Royval, którzy otrzymali bonus za najlepszą walkę gali.

 

 

Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk, a teraz szansę otrzymał i wykorzystał Błachowicz. Jego trenerami są Robert Jocz i Robert Złotkowski.

 

W Ultimate Fighting Championship występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

 

Sześć lat młodszy Reyes (12-2, 7 KO, 2 SUB) wcześniej przegrał tylko raz, na początku roku na dystansie 25 minut (5 rund) z rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej 33-letnim Jonem Jonesem (26-1), który następnie zwakował pas i przeniósł się do kategorii ciężkiej, z limitem 120 kg.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie