UFC 253: Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak znokautował Dominicka Reyesa

Sporty walki
UFC 253: Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak znokautował Dominicka Reyesa
fot. Polsat Sport

Jan Błachowicz mistrzem UFC w wadze półciężkiej! Polak znokautował Dominicka Reyesa pod koniec drugiej rundy i sięgnął po mistrzowski pas największej organizacji MMA na świecie.

Błachowicz rozpoczął walkę od niskiego kopnięcia w łydkę rywala. Po chwili przeciwnik odpowiedział tym samym. Pierwszym mocnym ciosem trafił Reyes, który po kilkudziesięciu sekundach ulokował celny cios lewą ręką w szczękę Polaka. W jednej z kolejnych akcji mocnym uderzeniem odpowiedział Błachowicz, który trafił potężnym kopnięciem pod prawy łokieć rywala. Trudno wskazać, który z zawodników był lepszy w premierowym starciu, gdyż było ono niezwykle wyrównane, ale wydaje się, że sędziowie powinni byli zapisać tę rundę na korzyść Polaka. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk zareagowała na słowa Dany White'a

 

Druga runda przez większość czasu toczyła się w spokojnym tempie, ale pod koniec do ataku ruszył Błachowicz. Na kilkanaście sekund przed końcem starcia trafił potężnymi ciosami, łamiąc Reyesowi nos i posyłając go na deski, a sędzia przerwał walkę. Polak mistrzem UFC w wadze półciężkiej - to się naprawdę stało! 

 

 

Przez wiele lat mistrzem wagi półciężkiej był Jon Jones. Amerykanin zwakował jednak pas, przenosząc się do wagi ciężkiej. W związku z tym o zwakowany pas zmierzyli się właśnie Błachowicz i Reyes.

 

 

Jan Błachowicz pokonał Dominicka Reyesa przez TKO, runda 2

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie