Wzruszony Błachowicz po zdobyciu pasa UFC. "Wtedy wiedziałem, że będzie po nim"

Sporty walki
Wzruszony Błachowicz po zdobyciu pasa UFC. "Wtedy wiedziałem, że będzie po nim"
Fot. Polsat Sport

- Zrobiłem swoją robotę. Wykonałem to co przygotowaliśmy i mogę wracać do domu - powiedział po gali UFC 253 Jan Błachowicz. Nowy czempion kategorii półciężkiej nie krył wzruszenia po zdobyciu mistrzowskiego pasa.

W pierwszej rundzie Polak naruszył swojego rywala mocnymi middle-kickami. Od tego momentu pojedynek zaczął układać się pod dyktando Błachowicza. 

 

- Jak poczułem, że to kopnięcie weszło, Reyes zwolnił. Jak zobaczyłem w drugiej rundzie, że złamałem mu nos, wiedziałem, że niedługo będzie po nim - opisywał "Cieszyński Książę"

 

Nowy mistrz UFC zdradził, że jego dobra forma wynikała z solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego.  

 

- Byłem dobrze przygotowany. Ten okres sparingowy był bardzo intensywny. Klubowi koledzy stawiali mi bardzo duży opór. Miałem też dobry gameplan opracowany z trenerami - tłumaczył.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz - Dominick Reyes. Skrót walki (WIDEO)

 

Błachowicz walczy w UFC od 2014 roku. Przez sześć lat polski zawodnik przeżywał wzloty i upadki. Jak twierdzi, kluczem do sukcesu w jego przypadku jest wielka wiara we własne możliwości. 

 

- Trzeba wierzyć, nie poddawać się, iść do przodu. Tyle wsparcia nigdy przed walką nie miałem. Kiedyś nie było kolorowo, ale ta wiara dała mi to wszystko co mam obecnie - wyjaśniał. 

 

"Cieszyński Książę" wyraził również chęć walki z Jonem Jonesem. Ponadto podkreślił, że w najbliższym czasie zostanie ojcem i na tym obecnie chciałby się skupić. 

 

- W grudniu zostanę ojcem. Wszyscy skupiali się na mnie, teraz muszę się skupić na swojej narzeczonej i na dziecku - powiedział.

 

Na koniec Błachowicz stwierdził, że pasa z bioder nie zdejmie przez najbliższy miesiąc. 

 

Całość w poniższym materiale wideo. Rozmawiał Dominik Durniat.

 

Dominik Durniat, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie