Bundesliga: Trener FSV Mainz zwolniony

Piłka nożna
Bundesliga: Trener FSV Mainz zwolniony
fot. PAP
FSV Mainz zwolnił w poniedziałek trenera Achima Beierlorzera.

Klub piłkarskiej ekstraklasy Niemiec FSV Mainz zwolnił w poniedziałek trenera Achima Beierlorzera po tym, jak drużyna przegrała dwa pierwsze mecze sezonu, a zawodnicy zbojkotowali w ubiegłym tygodniu trening.

Na razie drużynę ma prowadzić asystent trenera Jan-Moritz Lichte.

 

Niedawno media informowały, że piłkarze z Moguncji odmówili udziału w środowym treningu w efekcie sporu o status napastnika Adama Szalaia. Klub zapowiedział, że 32-letni Węgier nie ma szans gry w pierwszym zespole w tym sezonie i został wysłany na treningi z drużyną do lat 23.

 

Jak przypomniała agencja AP, nastąpiło to w obliczu napięcia związanego z obniżką wynagrodzeń z powodu pandemii koronawirusa. Piłkarze FSV Mainz zrezygnowali z części swoich pensji w zeszłym sezonie.

 

 

52-letni Beierlorzer objął stanowisko trenera drużyny w listopadzie ubiegłego roku. Utrzymał zespół w Bundeslidze, ale w dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu jego podopieczni doznali dwóch porażek - 1:3 na wyjeździe z RB Lipsk oraz 1:4 u siebie z VfB Stuttgart.

 

To już drugi trener Bundesligi zwolniony w nowym sezonie. W niedzielę Schalke 04 Gelsenkirchen rozstało się z Davidem Wagnerem - po serii 18 meczów bez zwycięstwa. 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie