MLS: Gol Adama Buksy, dwie asysty Kacpra Przybyłki

Kacper Przybyłko wciąż zachwyca! Tym razem zdobył dwie asysty

Adam Buksa zdobył gola dla New England Revolution w wygranym meczu z DC United 2:0 w lidze MLS. Z kolei inny polski piłkarz Kacper Przybyłko zanotował dwie asysty dla Philadelphia Union w spotkaniu z Interem Miami (3:0).

Buksa wpisał się na listę strzelców w 90. minucie i była to jego trzecia bramka w tym sezonie Major League Soccer. Z kolei w 86. prowadzenie Revolution zapewnił Gustavo Bou.

Polski napastnik grał od 79. minuty, kiedy to na boisku zastąpił Teala Bunbury'ego.

To dopiero drugie trafienie Buksy w MLS, a pierwsze po wznowieniu sezonu. Wcześniej Polak trafił w meczu drugiej kolejki z Chicago Fire. W międzyczasie udało mu się też zdobyć bramkę w turnieju "MLS is back". Wtedy również strzelił przeciwko DC United. W barwach New England Revolution Buksa wystąpił już w 11 meczach.

Natomiast zespół z Filadelfii pokonał 3:0 Inter Miami (w składzie m.in. z Gonzalo Higuainem) po trafieniach Anthony’ego Fontany w pierwszej połowie oraz Ilsona Pereiry i Brendena Aaronsona w drugiej. Przybyłko asystował przy pierwszym i drugim golu.

Przybyłko, który w obecnych rozgrywkach zdobył już siedem bramek, wystąpił w całym spotkaniu. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca Polaka z Sergio Santosem. Kiedy zarówno Przybyłko i Santos strzelają w tym samym meczu, drużyna z Filadelfii wygrywa. Statystyki Union w tych meczach to 13 goli zdobytych do 3 straconych.

Transmisje spotkań Major Soccer League na sportowych antenach Polsatu.