Liga Narodów: Powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną

Piłka nożna
Liga Narodów: Powołania Jerzego Brzęczka na mecze z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną
Fot: PAP
Artur Jędrzejczyk (drugi od prawej) otrzymał powołanie do kadry

Trener Jerzy Brzęczek ogłosił finalną listę zawodników, którzy otrzymali powołanie na najbliższe mecze reprezentacji. W poniedziałek skład został uzupełniony przez wyróżniających się zawodników PKO BP Ekstraklasy.

Zaledwie trzech "ekstraklasowiczów" zostało powołanych na najbliższe spotkania kadry. Dwóch z nich to zawodnicy Legii Warszawa, selekcjoner postawił na Artura Jędrzejczyka i Michała Karbownika. Ostatnim z zawodników jest Jakub Moder, który występuje w barwach Lecha Poznań. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Milik w Manchesterze United? Odbyły się nieformalne rozmowy

 

Polska reprezentacja rozegra w najbliższym czasie trzy spotkania. Najpierw zmierzy się z reprezentacją Finlandii w meczu towarzyskim (07.10.2020), aby następnie rozegrać spotkania Ligi Narodów. W pierwszej kolejności zostaną rozegrane mecze rewanżowe Ligi Narodów UEFA - z Włochami (11.10.2020) oraz Bośnią i Hercegowiną (14.10.2020). 

 

 

Ze składu drużyny narodowej wypadł w ostatniej chwili Przemysław Frankowski, który boryka się z kontuzją mięśnia przywodziciela.

 

Kompletna lista powołanych na mecze z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną:

 

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Bartłomiej Drągowski;

 

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz, Michał Karbownik, Artur Jędrzejczyk;

 

Pomocnicy: Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Piotr Zieliński;

 

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

PS, PolsatSport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie