Miedziowi w barwach złota! KGHM Zagłębie Lubin najlepsze w MicoCup 2020

Piłka nożna

Drużyna KGHM Zagłębia Lubin zajęła pierwsze miejsce w turnieju piłkarskim MicoCup, rozgrywanym w kategorii U–13. Drugie miejsce zajął Lech Poznań, a trzecie – Górnik Zabrze. Impreza, rozgrywana w Brzegu Dolnym, staje się stałym punktem kalendarza najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Była to już czwarta edycja.

Zagłębie, trenowane przez Piotra Błauciaka, wróciło do domu nie tylko z pierwszym miejscem, ale też z tytułem króla strzelców imprezy. Wywalczył go piłkarz tej drużyny Karol Ośka. Na najlepszego bramkarza tegorocznego MicoCup wybrany został Arkadiusz Sidz z Jagiellonii. Z kolei tytuł najlepszego zawodnika turnieju został przyznany Jakubowi Zawadzkiemu z Pogoni Szczecin.

 

MicoCup 2019: Zwycięstwo Legii Warszawa

 

– Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. Cieszymy się, że nasza kilkuletnia praca, w ramach której zapraszamy akademie najlepiej szkolących klubów w Polsce, spotyka się z rosnącym odzewem. Dla krajowej czołówki MicoCup to istotny punkt kalendarza. Mamy grupę drużyn, które są już po prostu stałą obsadą imprezy, bo gwarantują najwyższą jakość sportową – powiedział Robert Woźniak, organizator turnieju i prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym.

 

– Z roku na rok pojawia się coraz więcej skautów. Mimo, że pogoda nas tym razem nie rozpieszczała, dopisali także kibice – dodał Robert Woźniak.


W ramach tegorocznego MicoCup dziesięć drużyn rywalizowało przez dwa dni systemem każdy z każdym.

 

Końcowa klasyfikacja:

 

1. KGHM Zagłębie Lubin – 21 punktów
2. Lech Poznań – 19
3. Górnik Zabrze – 17
4. Śląsk Wrocław – 16
5. Pogoń Szczecin – 15
6. AP Piotra Reissa – 14
7. Jagiellonia Białystok – 10
8. Miedź Legnica – 7
9. Ślęza Wrocław – 5
10. AP Brzeg Dolny – 2.

 

Drużyny uczestniczące w MicoCup 2020 w załączonej galerii zdjęć.

RM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie