Premier League: Wykryto 10 nowych przypadków koronawirusa

Piłka nożna
Premier League: Wykryto 10 nowych przypadków koronawirusa
fot. Informacja prasowa
Premier League: Wykryto 10 nowych przypadków koronawirusa.

Dziesięć nowych przypadków koronawirusa wykryto podczas ostatnich badań przeprowadzonych u zawodników i pracowników angielskich klubów piłkarskiej ekstraklasy - poinformowały w poniedziałek władze Premier League.

Nie podano nazwisk tych osób. Badanie wykonane między 21 i 27 września objęło 1595 osób z dwudziestu zespołów angielskiej Premier League. Teraz wszyscy zakażeni będą musieli przejść 10-dniową kwarantannę, wymaganą przez przepisy epidemiczne obowiązujące w Anglii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważny kryzys w Serie A! Kluby w tarapatach finansowych z powodu pandemii

 

To była czwarta seria testów w lidze angielskiej. Jej wyniki są najwyższe z dotychczasowych. W trzech poprzednich wykrywano 3 (testy w dniach 31 sierpnia - 6 września), 4 (testy 7-13 września) i 3 (testy 14-20 września) przypadki koronawirusa. Mniej, bo tylko 6 pozytywnych - ujawniono także podczas pierwszego badania przesiewowego w dniach 17-19 maja, pod koniec poprzedniego sezonu.

 

W najgorszej obecnie sytuacji jest zespół West Ham. W ostatni wtorek trener David Moyes oraz zawodnicy Issa Diop i Josh Cullen zostali skierowani na kwarantannę tuż przed meczem w Pucharze Ligi z Hull.

PeZet, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze