Arkadiusz Milik "skazany" na Premier League. Jedynym problemem pensja napastnika

Piłka nożna
Arkadiusz Milik "skazany" na Premier League. Jedynym problemem pensja napastnika
Fot. PAP
Arkadiusz Milik w Evertonie? Istnieje taka możliwość.

Z Włoch spływają kolejne informacje dotyczące transferu Arkadiusza Milika. Jak donosi dziennikarz Fabio Santini, reprezentant Polski miał dostać poważną ofertę z Evertonu. Problemem w dokonaniu transferu ma być jednak wysokość pensji jakiej oczekuje polski napastnik.

Transfer Arkadiusza Milika jest jednym z głównych tematów we włoskim świecie sportu. Po tym jak Ciro Venerato z Rai Sport poinformował, że polski napastnik odbył "nieformalne rozmowy" z Manchesterem United, pojawiła się także kolejna informacja dotycząca tym innego angielskiego klubu.


Według włoskiego dziennikarza Fabio Santiniego interesującą ofertę za polskiego napastnika złożył Everton prowadzony przez Carlo Ancelottiego. Milik miał okazję współpracować już z włoskim trenerem w Napoli i może zaliczyć ten okres do udanych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Arkadiusz Milik chce przejść do Premier League. W środę kluczowe spotkanie w Londynie


- Milik jest skazany na grę w Premier League. Jest oferta od Evertonu, klubu trenowanego przez Carlo Ancelottiego - powiedział Santini w programie "Il Processo".


Dlaczego w takim razie nie sfinalizowano transferu Polaka do Evertonu? Według Santiniego problem tkwi w zbyt dużych wymaganiach finansowych Arkadiusza Milika, który za sezon gry życzy sobie aż pięć milionów euro.


- Prawdziwy problem polega na tym, że Milik zażądał pensji w wysokości pięciu milionów euro, co jest wysoką kwotą. Zobaczymy, czy Everton będzie chciał go zadowolić - dodał Santini.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jaki będzie los Arkadiusza Milika? Dwa kierunki: Anglia i Hiszpania

 

Z pewnością Arkadiusz Milik wolałby mieć za sobą transfer do nowego klubu, aby móc w spokoju przygotować się do przyszłorocznych mistrzostw Europy w nowych barwach. Czasu jest jednak niewiele. Zgodnie z krajowymi regulacjami Włosi mają otwarte okienko transferowe do 5 października 2020 roku, z kolei angielskie zespoły mogą przeprowadzać transfery do 16 października.

 

Milik w barwach Napoli zagrał łącznie w 122 meczach i zdobył 48 bramek. Jego kontrakt z "Azzurri" wygasa za rok. To ostatnia szansa dla Napoli na zarobienie na transferze Polaka.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze