EBL: Legia po wyrównanym meczu pokonała PGE Spójnię

Dariusz Wyka zdobył dziesięć punktów w spotkaniu przeciwko PGE Spójni Gdynia.

Sporo emocji w Warszawie! Legia wygrała ostatecznie swój piąty mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi - pokonała we wtorek PGE Spójnię Stargard 77:73.

Michał Sokołowski świetnie wszedł w to spotkanie, a dzięki niemu Legia prowadziła już 6:2. Później nieźle prezentował się jednak Ricky Tarrant, który odrabiał straty, natomiast po rzucie wolnym Omariego Gudula był już remis. Trafiali jeszcze Jamel Morris i Mateusz Kostrzewski, ale po dziesięciu minutach było 15:15.

Drugą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 10:0 (m.in. dwie trójki Dariusza Wyki) i zaczęli przejmować inicjatywę. Czym odpowiedział zespół ze Stargardu? Serią 12:0! Za ten fragment trzeba przede wszystkim pochwalić agresywnego Kostrzewskiego. Obie drużyny miały problemy w ataku, a po akcji Baylee Steele’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:27 dla gości.

Trzecią kwartę próbował znowu dobrze otworzyć Mateusz Kostrzewski, natomiast później swoje robili Earl Watson oraz Michał Sokołowski i to Legia miała kilka punktów przewagi. Ciągle za szybki był Justin Bibbins, a po trójce Morrisa gospodarze prowadzili dziesięcioma punktami. Ostatecznie po 30 minutach było 61:50.

Kolejną część spotkania PGE Spójnia rozpoczęła od serii 9:0 i po trójce Raymonda Cowelsa była już niezwykle blisko. Legia miała spore problemy w ataku, a po chwili mieliśmy już remis. Później po trójce Bibbinsa ponownie uciekała nawet na siedem punktów, ale mecz był niezwykle zacięty. W końcówce niezwykle ważne rzuty trafiał Michał Sokołowski - jego ekipa zwyciężyła 77:73.

Najlepszym graczem gospodarzy był Michał Sokołowski z 22 punktami, czterema zbiórkami i pięcioma asystami. Dla gości Mateusz Kostrzewski zanotował 21 punktów i siedem zbiórek.

Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard 77:73 (15:15, 12:15, 34:20, 16:23)

Punkty:

Legia Warszawa: Michał Sokołowski 22, Justin Bibbins 19, Jakub Karolak 12, Jamel Morris 10, Dariusz Wyka 10, Earl Watson 4, Grzegorz Kulka 0, Adam Linowski 0, Mariusz Konopatzki 0, Grzegorz Kamiński 0.

PGE Spójnia Stargard: Mateusz Kostrzewski 21, Ricky Tarrant 18, Raymond Cowels III 16, Baylee Steele 8, Tomasz Śnieg 6, Kacper Młynarski 3, Omari Gudul 1, Filip Matczak 0