EBL: Śląsk Wrocław z kolejnym zwycięstwem. Tym razem nad Polpharmą

Gracze Śląska Wrocław zaprezentowali we wtorek ofensywną koszykówkę. To przyniosło zamierzony efekt

Koszykarze WKS Śląska Wrocław pokonali Polpharmę Starogard Gdański 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19) w ostatnim wtorkowym spotkaniu Energa Basket Ligi. Wrocławianie odnieśli czwarte zwycięstwo w swoim czwartym występie w tym sezonie, ich goście maja odwrotny bilans - cztery porażki i wygraną. Najlepszym graczem Śląska był we wtorek Elijah Stewart z 33 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Steven Haney z 23 punktami i 5 zbiórkami.

Głównie dzięki Akosowi Kellerowi WKS Śląsk rozpoczął ten mecz od prowadzenia 6:0. Odpowiadał na to Steven Haney, to dzięki niemu goście byli w grze. Po późniejszej akcji Jamesa Washingtona był już remis. Seria 9:0 i dobre akcje Elijaha Stewarta pozwoliły wrocławianom na prowadzenie 23:14 po 10 minutach.

Początek drugiej kwarty to seria 7:0 ekipy trenera Olivera Vidina, która jeszcze bardziej pozwalała na kontrolę w tym spotkaniu. Bardzo dobrze prezentowali się w późniejszym okresie Aleksander Dziewa i Garrett Nevels, a WKS Śląsk całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Pojedyncze zagrania Allena i Washingtona nie robiły wrażenia na przeciwnikach. Po pierwszej połowie było już 54:28.

Cała druga połowa nie przyniosła zbyt wielkich zmian. Bardzo aktywny był Stewart, który utrzymywał około 30 punktów przewagi WKS Śląska w trzeciej kwarcie. Trener Vidin bardzo szeroko rotował składem, a swoje szanse dostawali młodzi Polacy. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 78:56.

W ostatniej części meczu znowu na parkiecie pokazał się podstawowy skład zespołu z Wrocławia, który ciągle pokazywał ofensywną koszykówkę. W Polpharmie bardzo starali się Allen i Haney, ale to było zdecydowanie za mało.

Śląsk Wrocław – Polpharma Starogard Gd. 107:75 (23:14, 31:14, 24:28, 29:19).

Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 33, Garrett Nevels 17, Aleksander Dziewa 15, Ivan Ramljak 12, Akos Keller 9 Strahinja Jovanovic 8, Michał Gabiński 7, Kacper Gordon 1, Jakub Musiał 2, Jan Wójcik 2, Szymon Tomczak 1, Maksymilian Zagórski 0;

Polpharma Starogard Gd.: Steven Haney 23, Trevon Allen 16, Peter Olisemeka 12, James Washington 11, Sebastian Walda 6, Radosław Chorab 4, Mateusz Itrich 3, Grzegorz Surmacz 0, Krystian Reszka 0, Szymon Urbański 0, Samuel Miller 0.