Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia - GKS Tychy. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Artur Siemaszko (Arka Gdynia).

Arka Gdynia we wtorkowy wieczór podejmie siódmy w tabeli, również myślący o awansie do Ekstraklasy GKS Tychy, który w ostatnich trzech meczach wywalczył siedem punktów, a łącznie ma ich osiem. Natomiast ekipa z Trójmiasta plasuje się aktualnie na drugiej pozycji. Transmisja meczu Arka Gdynia - GKS Tychy w Polsacie Sport Extra.

ŁKS jest na razie jedyną drużyną z 15 punktami po pięciu meczach. Drugie miejsce z 12 "oczkami", ale po czterech spotkaniach, ma inny spadkowicz z Ekstraklasy - Arka Gdynia, która w piątek pokonała na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0.

To, co najważniejsze w hicie kolejki, wydarzyło się w samej końcówce i w doliczonym czasie gry. Arka objęła prowadzenie po golu Rafała Wolsztyńskiego. Rezerwowy napastnik Arki był pierwszym piłkarzem, który w tym sezonie pokonał golkipera niecieczan - Tomasza Loskę. Został także siódmym strzelcem gola dla żółto-niebieskich w trwających rozgrywkach. W 93. minucie zagotowało się polu karnym gdynian, niebezpieczeństwo zażegnał Daniel Kajzer, który w porę interweniował. Chwilę później gospodarze trafili w poprzeczkę, piłka odbiła się od niej, spadła na 5. metr, ale żaden z zawodników Termaliki nie zdołał oddać skutecznego strzału. Tym samym Arka po raz czwarty w tym sezonie zdobyła komplet punktów.

Kibice w Tychach również byli świadkami ciekawego spotkania, gdzie miejscowy GKS pokonał Resovię 2:1. Zespół z Podkarpacia częściej strzelał na bramkę, ale zdołał tylko raz pokonać Konrada Jałochę. Swoją przewagę w pierwszej połowie gospodarze udokumentowali golem Sebastiana Stebleckiego, choć musieli na niego pracować do samej końcówki. W drugiej połowie do siatki trafił Łukasz Grzeszczyk. Kapitan tyszan skończył składną akcję zespołu strzałem z bliska. W odpowiedzi bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Kamil Radulj. Resovia zaliczyła czwartą porażkę z rzędu, z kolei GKS w trzecim kolejnym spotkaniu strzelił w meczu minimum jednego gola.

W obecnym sezonie do drugiej ligi (trzeci poziom) spadnie tylko jeden z 18 zespołów. Nie zmieniły się natomiast zasady awansu. Bezpośredni uzyskają dwie najlepsze drużyny, a trzecim klubem z promocją do ekstraklasy będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

Transmisja meczu Arka Gdynia - GKS Tychy w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 20:30.