Hokejowy turniej o Puchar Spenglera odwołany z powodu koronawirusa

Puchar Spenglera został w tym roku odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Znany międzynarodowy turniej hokeja na lodzie o Puchar Spenglera, rozgrywany tradycyjnie pod koniec grudnia w szwajcarskim Davos, został w tym roku odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Według organizatorów, podróż do Szwajcarii "dla drużyn z Finlandii, Rosji, Czech i Kanady jest obecnie możliwa tylko pod warunkiem ścisłego przestrzegania zasad kwarantanny, jeżeli w ogóle".

Chociaż władze szwajcarskie zezwoliły na udział większej liczby kibiców w meczach hokejowych od października, to nie można korzystać z miejsc stojących na stadionach.

Organizatorzy Spengler Cup twierdzą, że mecze na pustym w połowie stadionie i bez miejsc stojących nie mają nic wspólnego z festiwalem hokejowym, do którego się przyzwyczajono.

Pierwszy turniej odbył się w 1923 roku. Obecnie często jest określany mianem najstarszej imprezy hokejowej na świecie.

W ubiegłym roku rozegrano 93. edycję. W finale Team Kanada, złożony głównie z zawodników występujących w Europie, wygrał 31 grudnia z czeskim HC Ocelari Trzyniec 4:0.

Dzięki tego sukcesowi Team Kanada został najbardziej utytułowanym zespołem w historii imprezy - 16 triumfów. Piętnaście ma na koncie HC Davos.