Liga Mistrzów: Omonia Nikozja - Olympiakos Pireus. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

Henning Berg ma szanse na grę w Lidze Mistrzów. Musi tylko pokonać Greków

Przed nami spotkanie rewanżowe ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Prowadzona przez Henninga Berga Omonia Nikozja stanie przed ostatnią szansą na awans do tegorocznych rozgrywek piłkarskiej elity. W poprzednim spotkaniu zespół z Cypru uległ mistrzowi Grecji – Olympiakosowi Pireus 0:2 i liczy, że fortuna się odwróci w meczu rewanżowym. Transmisja meczu Omonia Nikozja - Olympiakos w Polsacie Sport Premium 2.

Choć w grze pozostało dwanaście drużyn, zaledwie połowa z nich wejdzie do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bezapelacyjnym faworytem dwumeczu jest Olympiakos, ale Omonia pokazała już, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. Na swojej drodze do fazy play off wyeliminowała już Legię Warszawa i Crvenę Zvezdę Belgrad. Zespół Berga słynie też z przygotowania fizycznego, nie miał problemów z grą w dogrywkach, a wszystkie zwycięstwa mistrza Cypru doszły do skutku po 120 minutach, lub w seriach rzutów karnych.

Jak dotąd Omonia była w znacznej części beneficjentem zasady jednego meczu, która została wdrożona w wyniku pandemii koronawirusa. Tym razem ratuje ją jednak fakt, że w fazie play-off jest też rozgrywany mecz rewanżowy. Po słabym rezultacie meczu w Pireusie, Cypryjczycy powalczą o awans na własnym terenie.

Dla Olympiakosu rewanż z Omonią będzie dopiero drugim meczem w tegorocznych eliminacjach Ligi Mistrzów. Zespół z Pireusu jest dużo bogatszy od mistrza Cypru, a w jego składzie występują zawodnicy, których nikomu nie trzeba przedstawiać, jak choćby legenda Olympique Marsylia – Mathieu Valbuena, Rafinha - z przeszłością w Bayernie Monachium, czy znany z występów w Legii Cafu. Ponadto, w klubie występują też doświadczeni Jose Cholevas i Yann M’Vila.

W ubiegłym sezonie Olympiakos dostał się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie awansował dalej, ale zajął trzecie miejsce w grupie, co premiowało go grą w Lidze Europy. Tam drużyna z Grecji sensacyjnie wyeliminowała Arsenal, aby ulec w 1/8 finału innej angielskiej drużynie – Wolverhampton Wanderers.

Stawka wtorkowego spotkania jest duża – awans do Ligi Mistrzów to znaczny zastrzyk finansowy i szansa na zmierzenie się z największymi światowymi firmami. Henning Berg ma szansę na pierwsze występy w Lidze Mistrzów w roli szkoleniowca, ale Olympiakos to bardzo groźna drużyna, która występuje w roli faworyta. Kto zagra w piłkarskiej elicie? Przekonamy się już we wtorek.

Transmisja meczu Omonia Nikozja - Olympiakos SFP od godz. 20:15 w Polsacie Sport Premium 2.