PlusLiga: Pewne zwycięstwo olsztynian w Lubinie

Olsztynianie odnieśli premierowe zwycięstwo w tym sezonie.

W spotkaniu 4. kolejki PlusLigi ekipa Indykpolu AZS Olsztyn wygrała na wyjeździe z Cuprum Lubin 3:0 i odniosła tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dla miejscowych była to czwarta porażka. MVP spotkania został wybrany Damian Schulz.

Starcie Cuprum Lubin z Indykpolem AZS Olsztyn było meczem na przełamanie. Oba zespoły bowiem w pierwszych trzech meczach poniosły same porażki. Lubinianie przegrali odpowiednio 1:3 z PGE Skrą Bełchatów, 2:3 z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa oraz Treflem Gdańsk 1:3, podczas gdy akademicy z Warmii i Mazur musieli uznać wyższość Cerrad Czarnym Radom 2:3, Ślepskowi Suwałki 0:3, a także Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym gospodarze potrafili odskoczyć na dystans kilku punktów (11:8). Ich przewaga wzrosła nawet do pięciu "oczek" (14:9) i wydawało się, że siatkarze z Lubina pewnie zmierzają po zwycięstwo w tej partii. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Daniela Castellaniego nie tylko potrafili doprowadzić do remisu, ale w decydującej fazie "wrzucić wyższy bieg" i objąć prowadzenie 21:20. Ostatecznie goście wygrali tego seta do 22.

W drugim secie gra rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt. Taki scenariusz miał miejsce aż do połowy trwania rywalizacji. Przy stanie 15:14 olsztynianie powiększyli przewagę do dwóch "oczek", a w samej końcówce wygrali kolejne akcje przy swojej zagrywce, zwyciężając finalnie do 20.

Siatkarze z Lubina wcale nie poddali się, mimo niekorzystnego rezultatu. Świadczy o tym ich dobry początek w trzeciej partii (4:1). Radość miejscowych nie trwała długo, ponieważ AZS błyskawicznie doprowadził do remisu. Scenariusz przypominał poprzednie sety, w których goście powoli przejmowali inicjatywę. Po okresie wyrównanej gry, przyjezdni znowu odskoczyli w końcówce (22:19) i nie oddali prowadzenia już do samego końca seta, wygrywając jednocześnie mecz 3:0.

Dla AZS-u to pierwszy triumf w tym sezonie i przerwanie passy trzech porażek. Lubinianie wciąż czekają na zwycięstwo.

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25,20:25,21:25)

Cuprum Lubin: Kamil Maruszczyk, Dawid Gunia, Miguel Tavares, Wojciech Ferens, Przemysław Smoliński, Ronald Jimenez – Kamil Szymura (libero) – Nikolaj Penczew, Adam Lorenc, Szymon Jakubiszak, Mariusz Magnuszewski

Indykpol AZS Olsztyn: Ruben Schott, Rojas Javier Octavio Concepcion, Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Dmytro Teriomenko, Przemysław Stępień – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Dawid Woch, Remigiusz Kapica, Kamil Droszyński, Robbert Andringa, Jakub Ciunajtis (libero), Mateusz Poręba