Czesław Michniewicz: Mecz dwóch drużyn o podobnym potencjale

Piłka nożna
Czesław Michniewicz: Mecz dwóch drużyn o podobnym potencjale
fot. PAP
Trener piłkarzy Legii Warszawa Czesław Michniewicz.

Trener piłkarzy Legii Czesław Michniewicz przyznał przed czwartkowym meczem ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Europy z Karabachem Agdam w Warszawie, że to będzie spotkanie drużyn o podobnym potencjale. - Jesteśmy gotowi na różne rozwiązania rywali - zapowiedział.

- Robimy wszystko, by być jak najlepiej przygotowanymi. To będzie mecz dwóch drużyn o podobnym potencjale. Każdy zdaje sobie sprawę z konsekwencji awansu i braku awansu. Nie rozmawiamy o tym. Chodzi o psychikę, aby zawodnicy byli w stanie zaprezentować swój potencjał - przyznał Michniewicz podczas konferencji prasowej.

 

Nowy szkoleniowiec Legii, który zastąpił niedawno Aleksandara Vukovica, chwalił swoich podopiecznych za podejście do pracy. - Przyjemnie patrzy się na zawodników na treningach - dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Royal Charleroi - co wiemy o rywalu Lecha Poznań w decydującej fazie eliminacji Ligi Europy?

 

Jak zaznaczył, jego zespół jest gotowy zmieniać swoją taktykę w trakcie spotkania. - Podczas pierwszej konferencji mówiłem, że chciałbym, aby moja Legia potrafiła grać w różnych ustawieniach i zmieniać je płynnie w czasie meczu. Jesteśmy gotowi, by jutro grać w taki sposób. Nie chcę dużo o tym mówić. Pracujemy nad wszechstronnością, nad tym, żeby mieć wiele rozwiązań. Mamy swoje podstawowe elementy, które chcemy realizować niezależnie od systemu i meczu. Pod znakiem zapytania stoi występ dwóch zawodników Karabachu, ale my jesteśmy gotowi na różne rozwiązania rywali - podkreślił.

 

Natomiast w zespole Legii niepewny jest w czwartek występ Jose Kante. - Będziemy do końca walczyć o jego udział w meczu, jednak nie ma jeszcze decyzji. Pozostali zawodnicy są zdrowi - zaznaczył.

 

Początek spotkania na Łazienkowskiej o godz. 20. Z uwagi na pandemię koronawirusa również w tej fazie LE nie ma meczów rewanżowych. Losowanie grup zaplanowano na 2 października w Nyonie. Finał edycji 2020/21 ma się odbyć w Gdańsku.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie