EBL: Stelmet Enea BC Zielona Góra wciąż niepokonany. Piąta porażka MKS-u

W obecnym sezonie EBL koszykarze Stelmetu Enea BC Zielona Góra mają na koncie tylko zwycięstwa

Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza 95:79 (24:18, 21:19, 29:21, 21:21) w meczu szóstej kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze środowego spotkania są w tym sezonie niepokonani, goście grali do tej pory pięć razy i pięć razy ponieśli porażkę. Najlepszym zawodnikiem Stelmetu był Geoffrey Groselle - zdobył 35 punktów i miał 7 zbiórek. Lee Moore w ekipie przyjezdnych zakończył mecz z dorobkiem 23 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Mecz na początku był bardzo wyrównany, a było to możliwe dzięki niezłej grze Andy’ego Mazurczaka, który asystował i zdobywał punkty. Później jednak coraz lepiej prezentowali się Gabriel Lundberg oraz Groselle, a Stelmet Enea dość szybko uciekł na siedem punktów. Starał się na to reagować Sacha Killeya-Jones, ale po 10 minutach było 24:18.

Moore w drugiej kwarcie chciał nawiązać rywalizację. Bardzo aktywny był jednak Blake Reynolds, a po trafieniu Groselle’a zielonogórzanie mieli ponownie dziewięć punktów przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół trenera Żana Tabaka prowadził 45:37.

W trzeciej kwarcie w ataku coraz lepiej radził sobie Marcel Ponitka, a Stelmet Enea starał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po "trójce" Reynoldsa uciekł nawet na 14 punktów. Mikołaj Ratajczak oraz Moore pojedynczymi akcjami zmniejszali różnicę, ale "trójki" Janisa Berzinsa i Lundberga sprawiły, że po 30 minutach było 74:58.

Na początku ostatniej części spotkania MKS starał się jeszcze nawiązać walkę, ale pod koszami nie do zatrzymania był Groselle. Aktywny ciągle był też Ponitka i nawet kolejne trójki Moore’a niewiele mogły już zmienić w tym spotkaniu.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 95:79 (24:18, 21:19, 29:21, 21:21)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Geoffrey Groselle 35, Gabriel Iffe Lundberg 16, Blake Reynolds 14, Marcel Ponitka 13, Janis Berzins 8, Filip Put 6, Cecil Williams 3, Kacper Porada 0, Dawid Dereziński 0, Łukasz Koszarek 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 23, Sacha Killeya-Jones 17, Michał Nowakowski 14, Mikołaj Ratajczak 12, Andrzej Mazurczak 4, Jakub Motylewski 4, Elijah Wilson 2, Marek Piechowicz 2, Ivan Karacic 1, Konrad Dawdo 0.