EBL: Świetna ostatnia kwarta Kinga i wygrana z Anwilem

King Szczecin lepszy od Anwila Włocławek.

King Szczecin zagrał świetnie szczególnie w ostatniej kwarcie i ostatecznie pokonał Anwil Włocławek 80:71 w środowym spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do Kinga, który po trafieniu Jakuba Schenka prowadził nawet 7:3. Straty odrabiali m.in. Ivica Radić oraz Garlon Green, ale nie potrafili doprowadzić chociażby do remisu. Ważne akcje kończył wszechstronny Mateusz Zębski, a dzięki rzutom wolnym Mateusza Bartosza po 10 minutach było 20:14. Dominik Wilczek w drugiej kwarcie trafiał trójki, a szczecinianie uciekali nawet na 11 punktów. Włocławianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, przez co nie byli w stanie odrabiać strat. Dopiero późniejsze trafienia Ivana Almeidy oraz wejście Andrzeja Pluty pozwoliły na zmniejszanie różnicy. Kolejna trójka Almeidy oznaczała, że goście po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 35:39.

Thomas Davis był ważnym graczem ekipy trenera Łukasza Bieli na początku trzeciej kwarty. Dość szybko Anwil odrabiał jednak straty. Znowu świetnie radził sobie Andrzej Pluta, a po kolejnej akcji Almeidy mieliśmy remis! Michael Fakuade oraz Jakub Schenk sprawiali jednak w końcówce tej części gry, że po 30 minutach było 57:54. W czwartej kwarcie King zanotował serię 9:0 i zaczął kontrolować sytuację na parkiecie. Swoje dokładał też Adam Łapeta, a ekipa trenera Dejana Mihevca nie do końca potrafiła znaleźć na to odpowiedź. Przez cały mecz dobrą formę pokazywał Fakuade, a zespół ze Szczecina ostatecznie zwyciężył 80:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Mateusz Zębski z 16 punktami, 10 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Ivan Almeida z 23 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami.

King Szczecin - Anwil Włocławek 80:71 (20:14, 19:21, 18:19, 23:17).

Punkty:

King Szczecin: Mateusz Zębski 16, Jakub Schenk 16, Michael Fakuade 12, Thomas Davis 10, Dominik Wilczek 8, Kasey Hill 6, Mateusz Bartosz 6, Adam Łapeta 4, Cleveland Melvin 2.

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 23, Deishuan Booker 18, Andrzej Pluta 9, Garlon Green 8, Adrian Bogucki 7, Walerij Lichodiej 3, Ivica Radic 3, Artur Mielczarek 0, Wojciech Tomaszewski 0, Krzysztof Sulima 0, Tre Bussey 0.