PKO BP Ekstraklasa: Michał Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Michał Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią
fot. Cyfrasport
Michał Probierz został trenerem Cracovii w czerwcu 2017 roku.

Trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz przedłużył kontrakt z krakowskim klubem. Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Dla tego szkoleniowca, który pracę w "Pasach" rozpoczął 21 czerwca 2017 roku, to już trzecie przedłużenie kontraktu. Probierz od 15 stycznia 2019 roku pełni też funkcję wiceprezesa ds. sportowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: Manuel Baum trenerem piłkarzy Schalke

 

Cracovia pod jego kierunkiem zajmowała kolejno: dziewiąte, czwarte i siódme miejsce w ekstraklasie. W minionym sezonie zdobyła Puchar Polski, pokonując w finale 3:2 Lechię Gdańsk. Było to pierwsze trofeum wywalczone od 1948 roku, gdy "Pasy" po raz ostatni zostały mistrzem Polski.

 

Probierz w wypowiedzi dla oficjalnej strony klubowej podziękował za zaufanie prezesowi i właścicielowi klubu prof. Januszowi Filipiakowi.

 

- Obraliśmy w klubie wspólny kierunek, w którym wszyscy zmierzamy. Na drodze czasem pojawiają się zakręty i jest pod górkę, ale to normalna kolej rzeczy przy wytężonej pracy. Na pewno drużyna zrobiła postęp przez ten czas. Dwukrotnie graliśmy w europejskich pucharach oraz zdobyliśmy Puchar Polski. Cieszy nas również będąca na ukończeniu nowa baza treningowa, która na pewno stanowić będzie wielki krok i narzędzie do jeszcze większego rozwoju Cracovii, począwszy od grup młodzieżowych aż do pierwszej drużyny – powiedział Probierz.

 

Z kolei prof. Filipiak podkreślił, że przedłużenie kontraktu z trenerem to potwierdzenie wzajemnej chęci budowy klubu, który na dobre zagości w europejskich rozgrywkach.

 

Cracovia zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli, ale zaczęła rozgrywki z pięcioma minusowymi punktami w związku z karą za czyny korupcyjne z sezonu 2003/04.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie