PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W meczu 4. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie u siebie Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny nie poniosły jeszcze żadnej porażki w tym sezonie, ale z tego starcia jedna z nich będzie musiała wyjść na tarczy. Pytanie brzmi: kto pozostanie jednym z trzech niepokonanych zespołów w Pluslidze? Odpowiedź poznamy dopiero po ostatnim gwizdku sędziego. Relacja i wynik na żywo meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel od 17:30 na Polsatsport.pl.

Przed nami prawdziwy hit czwartej kolejki PlusLigi. W kędzierzyńskiej hali zmierzą się dwa zespoły pretendujące do mistrzowskiego tytułu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to wyśmienity zespół, który co roku dominuje ligowe rozgrywki i walczy o najwyższe cele w europejskich pucharach. Duży wkład w sukcesy kędzierzyńskiej drużyny ma jej francuski rozgrywający - Benjamin Toniutti. Uwielbiany przez kibiców "Totti" jest prawdziwym reżyserem gry, a jego "dzieła" śmiało możnaby pokazywać podczas Festiwalu w Cannes. Klub z opolszczyzny nie zawodzi także pod względem siły ofensywnej. Z wystaw Toniuttiego korzystają tacy zawodnicy jak mistrzowie świata: Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka, czy amerykański środkowy David Smith. Nikt nie ukrywa, że ZAKSA jest w trakcie maratonu po kolejne mistrzostwo z rzędu, ale na drodze kędzierzynian w środę stanie godny rywal - Jastrzębski Węgiel.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pewne zwycięstwo olsztynian w Lubinie


Jastrzębska drużyna również ma argumenty w walce o tytuł mistrza kraju. Do klubu w tym sezonie dołączyli m.in. Yacine Louati, Mohamed Al Hachdadi, Rafał Szymura i Łukasz Wiśniewski. Ten ostatni spędził aż osiem sezonów w Kędzierzynie-Koźlu, więc z pewnością zna styl gry oraz mankamenty najbliższego rywala. Skład Jastrzębia uzupełniają jeszcze rozgrywający Lukas Kampa, libero Jakub Popiwczak oraz Tomasz Fornal, który w zeszłym roku został MVP jedynego w ostatnich pięciu latach zwycięskiego spotkania z ZAKSĄ. Teraz siatkarze z Jastrzębia liczą na podobny rezultat.


ZOBACZ TAKŻE: Aluron CMC Warta lepsza od GKS-u


Relacja i wynik na żywo meczu PlusLigi: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze