PlusLiga: MKS Będzin - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: MKS Będzin - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
Fot. Cyfrasport
W meczu czwartej kolejki PlusLigi zmierzą się MKS Będzin i Trefl Gdańsk.

MKS Będzin i Trefl Gdańsk - te drużyny zmierzą się w spotkaniu 4. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Zespół z Będzina będzie walczył u siebie o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, z kolei Trefl Gdańsk postara się kontynuować udaną passę i jedzie do Będzina po trzecią z rzędu wygraną. Przed kibicami spore siatkarskie emocje. Transmisja meczu MKS Będzin - Trefl Gdańsk o godz. 20:30 w Polsacie Sport.

Trefl Gdańsk może pochwalić się bardzo dobrym początkiem sezonu. Mimo, że wielu kibiców mogło wątpić w formę gdańszczan po przerwanym zakażeniami w drużynie okresem przygotowawczym, to podopieczni Michała Winiarskiego udowodnili, że potrafią sobie radzić z każdą przeszkodą. Gdańszczanie triumfowali dwukrotnie w dwóch rozegranych dotychczas spotkaniach z Cerrad Enea Czarnymi Radom (3:0) oraz Cuprum Lubin (3:1). Duży wkład w zwycięstwa swojej drużyny miał przyjmujący Bartłomiej Lipiński wspierany w ataku przez legendarnego Mariusza Wlazłego. Ten duet może napsuć wiele krwi także przyszłym rywalom, w tym MKS-owi Będzin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pewne zwycięstwo olsztynian w Lubinie


Będzin z kolei nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Podopieczni Jakuba Bednaruka zaliczyli trzy trudne starcia z VERVĄ Warszawa, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem. We wszystkich ponieśli porażkę, ale nikt też nie wymagał od będzińskiej drużyny zwycięstw z ewidentnymi faworytami do zdobycia medalu w tym sezonie. Tym razem rywalem MKS-u będzie Trefl Gdańsk, który choć także jest groźnym przeciwnikiem, to musi liczyć się z twardymi warunkami postawionymi przez będzinian. Klasę śląskiego klubu dostrzegł m.in. rozgrywający "gdańskich lwów" - Marcin Janusz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aluron CMC Warta lepsza od GKS-u


- Będzinianie mierzyli się z VERVĄ Warszawa, ZAKSĄ, Jastrzębskim Węglem. Mieli bardzo trudny układ meczów, więc nie należy porównywać naszych zdobyczy punktowych. To groźny rywal, szczególnie we własnej hali – powiedział Janusz oficjalnej stronie internetowej klubu.


Będzin może liczyć nie tylko na atut własnej hali, ale także na dodatkową jakość w swoim zespole. Mowa tu o sprowadzonym niedawno Raymondzie Szeto. 29-letni Kanadyjczyk ma zastąpić Fabio Rodriguesa, który rozstał się z MKS-em tuż przed rozpoczęciem sezonu. Pytanie tylko czy Bednaruk zdecyduje się na wprowadzenie do gry nowego zawodnika już w nadchodzącym spotkaniu? O tym przekonamy się w środę wieczorem.


Transmisja meczu MKS Będzin - Trefl Gdańsk o godz. 20:30 w Polsacie Sport.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze